Hongkongi demokraatiameelsed jõud korraldavad uue protestimarsi

Demokraatiameelsed aktivistid Hongkongis meelt avaldamas.

FOTO: Reuters / Scanpix

Hongkongi demokraatiameelsed aktivistid korraldavad täna taas suurmeeleavalduse, et jätkata piirkonna Pekingi-meelse liidri survestamist.

Meeleavaldused kasvasid sügisel vägivaldseks, kuid tõsistest kokkupõrgetest ja vandalismist on viimase paari nädala jooksul hoidutud. Vägivald vähenes pärast seda, kui demokraatiameelsed kandidaadid tugevdasid jõuliselt oma positsioone Hongkongi kohalikel valimistel.

Aktivistide sõnul keeb viha endiselt, sest ei Hongkongi liider Carrie Lam ega Peking ole valmis meeleavaldajatele järeleandmisi tegema.

Hongkongi politsei andis erandkorras loa tänaseks protestimarsiks, mis kulgeb Hongkongi peasaarel Victoria Parkist ärikeskusesse. Sellist luba pole antud alates augusti keskpaigast. Loa puudumine pole aga heidutanud meeleavaldajaid tänavatele tulemast.

Meeleavaldajad on nimetanud tänast protesti viimaseks võimaluseks Lamile nõustuda demokraatialiikumise nõudmistega, mille seas on sõltumatu uurimine politsei vägivallast protestijate vastu, meeleavaldustel kinni võetud inimeste vabastamine ja vabad valimised.

Meeleavaldused on kestnud juba kuus kuud. Umbes 6000 inimest on kinni võetud ja sajad saanud kannatada, nende seas on ka politseinikke.

Tagasi üles