Soome peaministrikandidaadiks pürgijate toetus on pea võrdne

Antti Lindtman ja Sanna Marin.

FOTO: Heikki Saukkomaa / Lehtikuva / Helsingin Sanomat

Soome sotsiaaldemokraatide (SDP) volikogu liikmete seas läbi viidud MTV uudiste küsitluse kohaselt jaguneb peaministrikandidaadiks pürgijate toetus väga võrdselt, transpordiminister Sanna Marini ütles end toetavat 17 ja parlamendifraktsiooni juhti Antti Lindtmani 16 volinikku.

Volikogu valib peaministrikandidaadi valitsusjuhi ameti maha pannud Antti Rinne asemele pühapäeval õhtul. 

MTV uudistel õnnestus küsitleda laupäeval 61 volinikust 43, kellest üks on pühapäevasel koosolekul osalev voliniku asetäitja. Kuus vastanut ütles, et pole veel otsust langetanud ja neli ei tahtnud oma seisukohta välja öelda. 

Ringhäälingu Yle varasemas küsitluses avaldas Marinile toetust 20 ja Lindtmanile 14 volinikku. Kakskümmend ei tahtnud või ei osanud oma valikut avalikustada ja seitset ei saanud Yle kätte. 

SDP volikogu koguneb kell 17.30. Esmalt käiakse läbi praegune poliitiline olukord, siis otsustatakse valitsusse minemise üle. Sellele järgnevad peaministrikandidaadiks pürgijate ja nende toetajate sõnavõtud.

Pärast pausi valitakse peaministrikandidaat kinnisel hääletusel. 

Seejärel otsustavad peaministrikandidaat, erakonna juhatus ja parlamendifraktsioon eraldi koosolekul muude ministrikandidaatide nimed, kelles vajavad ka volikogu heakskiitu.

Kõigi ministrikandidaatide selgumine võib lükkuda hilistesse õhtutundidesse.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles