Kurdi ametnik: Süüria kirdeosas lahkus Al-Holi laagrist 200 inimest

Al-Holi laager.

FOTO: DELIL SOULEIMAN/AFP

Süüria kirdeosas lahkus kurdide valvatud ülerahvastatud põgenikelaagrist kodu poole 200 süürlasest ümberasunut, teatas kurdi ametnik pühapäeval. 

Süüria kurdide käes on mitu aastat kestnud sõjategevuse järel äärmusrühmituse Islamiriik (IS) vastu lisaks vangilangenud pühasõdalastele kümneid tuhandeid tsiviilisikuid ja IS-i võitlejate sugulasi. 

Juunis alustasid kurdid ülerahvastatud Al-Holi laagrist IS-i vastase võitluse käigus sinna sattunud süüria perekondade koju saatmist.

Pühapäeval lahkus laagrist oma Deir Ezzoris asuvatesse koduküladesse Hajini, Shaafasse ja Baghouzi 200 inimest, ütles ümberasunute eest vastutav kurdi ametnik Sheikhmous Ahmad. «Enamik neist on naised ja lapsed, aga on ka mõned mehed,» lisas ta.

Need kolm küla olid viimased, mille kurdide juhitud rühmitus Süüria Demokraatlikud Jõud (SDF) märtsis IS-ilt vallutas. 

Ahmad ütles, et enamik pühapäeval lahkunuid olid tsiviilisikud, kellel puuduvad sidemed IS-iga, ning märkis, et eelmisel nädalal lahkus Al-Holist samasse piirkonda umbes 300 inimest. 

Laagrielanike kojusaatmine peatati oktoobris pärast Türgi vägede ja Ankara-meelsete Süüria mässuliste sõjalise pealetungi algust kurdi vägedele Põhja-Süürias 9. oktoobril. 

Juunis naasid laagrist 2017. aasta oktoobris kurdide kätte langenud Raqqa ja Tabqa linnadesse sajad naised ja lapsed. 

ÜRO teatel elas Al-Holi laagris novembris umbes 70 000 inimest - üle 30 000 iraaklase, 28 000 süürlast ja umbes 10 000 teiste riikide kodanikku. 

Kurdi võimud on kutsunud lääneriike korduvalt oma kodanikke tagasi võtma, kuid lääneriigid on suhtunud sellesse seni suhteliselt tõrksalt.   

Tagasi üles