iDeal kampaania

Minsk: Vene-Valgevene lõimumisteekaartidest on heakskiiduta kaheksa

Vene president Vladimir Putin ja Valgevene president Aleksandr Lukašenko pidasid laupäeval Sotšis üle viie tunni kõnelusi.

FOTO: Dmitry Astakhov/Dmitry Astakhov/POOL/TASS/Scanpix Baltics

Valgevene ja Venemaa on ei ole veel heaks kiitnud 31-st integratsiooni teekaardist kaheksat, ütles pühapäeval Valgevene suursaadik Moskvas. 

«Kaheksa teekaarti on veel heaks kiitmata,» vahendas Valgevene riiklik uudisteagentuur BelTA suursaadik Vladimir Semaško sõnu.  

Vene president Vladimir Putin ja Valgevene president Aleksandr Lukašenko pidasid laupäeval Sotšis üle viie tunni kõnelusi. 

Minsk ja Moskva saavutasid Sotši kõnelustel täieliku üksmeele elektrisektorit ja koostööd kahe riigi tolliametite vahel puudutavates integratsiooni teekaartides, lausus Semaško. 

Saadik ütles ka, et Valgevenele müüdava Vene gaasi hinna küsimuse peavad naaberriigid lahendama kahe nädala jooksul. «Mis puudutab gaasi, siis me esitasime oma positsioone, mis ei langenud sageli kokku, kuid presidendid leppisid lõpuks kokku mõnedes trendides,» sõnas ta.

Semaško sõnul lahendatakse gaasihinna küsimus niipea, kui jõustuvad kõik Vene-Valgevene integratsiooni teekaardid. See peaks aset leidma 2021. aasta 1. jaanuaril, lisas ta.

Venemaa ja Valgevene sõlmisid 1997. aastal liitriigi leppe, mis näeb ette poliitiliste, majanduslike ja sõjaliste sidemete tihendamist, kuid mitte ühe riigi moodustamist.

Tagasi üles