K, 27.09.2023

Uus-Meremaa vulkaanipurse nõudis vähemalt viis ohvrit

Facebook
Comments
Suits tõusmas Uus-Meremaa Valgel saarel asuvast vulkaanist, mis esmaspäeval ootamatult purskama hakkas.
Suits tõusmas Uus-Meremaa Valgel saarel asuvast vulkaanist, mis esmaspäeval ootamatult purskama hakkas. Foto: GNS SCIENCE/GNS SCIENCE VIA REUTERS/Scanpix

Ootamatu vulkaanipurse Uus-Meremaa turistide seas populaarsel väikesaarel nõudis täna vähemalt viis ohvrit, mitukümmend inimest sai viga või on seni leidmata.

Politseikomissar John Tims kinnitas viit surmajuhtumit ja ütles, et kadunute arv on kahekohaline, kuid täpset arvu ei ole hetkel teada. Vulkaanipurske järel on Valgesaarelt ära viidud 23 inimest, nende seas viis hukkunut. Tims lisas, et purske ajal oli saarel vähem kui 50 inimest. 

Komissar ütles, et hetkel on politseil ja päästjatel liiga ohtlik saarele naasta, kuna see on ekspertide sõnul endiselt ebastabiilne. Kadunutega ei ole seni kontakti saadud, kuid päästjad soovivad naasta saarele niipea, kui see on võimalik.

Hukkunute, vigastatute ja kadunute seas on politsei teatel nii uusmeremaalasi kui ka välisturiste. Enamik 18 ellujäänust on vigastatud, osal on rängad põletushaavad.  

Õhtul sõidab piirkonda Uus-Meremaa peaminister Jacinda Ardern.

Valgesaar asub Uus-Meremaa rannikust umbes 50 kilomeetri kaugusel, saare ohutase tõsteti viieastmelisel skaalal teisele astmele 18. novembril, kui tuvastati vääveldioksiidi taseme tõus.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles