iDeal kampaania

Oht Johnsonile: noor immigrant püüab valimistel Briti peaministrit kukutada

Briti Tööpartei kandidaat Ali Milani (paremal) vestlemas oma kampaania vabatahtlikega Eastcote'is Lääne-Londonis.

FOTO: NIKLAS HALLE'N / AFP / SCANPIX

Kui viieaastane Ali Milani saabus Iraanist Ühendkuningriiki, ei osanud ta sõnagi inglise keelt. 20 aastat hiljem on ta parlamendivalimistel peaminister Boris Johnsoni suurim rivaal – kui konservatiivide esimees peaks sel neljapäeval oma valimisringkonnas Milanile alla jääma, ei saa ta peaministriks, sest riigi valitsusjuht peab olema parlamendi liige.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

25-aastane opositsioonilise Tööpartei kandidaat Milani püüab Lääne-Londoni Uxbridge’i ja South Ruislipi valimisringkonnas mõne päeva pärast alistada peaministrit. Noortele poliitikutele antakse kampaaniakogemuse hankimiseks tihti võimalus kandideerida paigas, kus neil on vähe lootust võita. Milani ise ei näe võitlust aga sugugi lootusetuna.

Eelmistel valimistel kaks aastat tagasi alistas Johnson selles ringkonnas Tööpartei kandidaadi kõigest 5034 häälega – mitte ükski ametisolev peaminister pole pääsenud parlamenti sedavõrd napi ülekaaluga alates 1924. aastast.

Kaotus nüüd oleks Johnsonile mõeldamatu. End kohaliku kandidaadina esitlev Milani teab seda ning on teinud väsimatult kampaaniat, et napsata vastaselt ära nii palju hääli kui vähegi võimalik.

Kaks kandidaati ei saaks olla rohkem erinevad.

Tagasi üles