iDeal kampaania

Põhja-Korea nimetas Trumpi mõtlematuks vanameheks

USA president Donald Trump.

FOTO: SIPA/Scanpix

Põhja-Korea nimetas täna USA presidenti Donald Trumpi «mõtlematuks ja alatuks vanameheks» pärast seda, kui Trump kirjutas Twitteris, et Põhja-Korea liider Kim Jong-un ei sooviks loobuda nendevahelisest erilisest suhtest ega mõjutada vaenulike sammudega Ameerika presidendivalimisi. 

Põhja-Korea kõrge ametnik, endine tuumaläbirääkija Kim Yong-chol teatas avalduses, et Pyongyang ei kavatse Ühendriikide survele järele anda, kuna neil ei ole midagi kaotada. Kim süüdistas Trumpi administratsiooni katses osta aega enne Kim Jong-uni Washingtonile määratud aasta lõpu tähtaega tuumakõneluste päästmiseks. 

Kim lisas, et kui USA jätkab sanktsioone ja survet, leiab Põhja-Korea «uue tee».

Trump hoiatas eile järjekordse raketikatsetuse läbi viinud Põhja-Koread, et see võib vaenulikkusega Ühendriikide vastu kaotada kõik. 

«Kim Jong-un on liiga tark ja tal on kaotada liiga palju, kõik õigupoolest, kui ta tegutseb vaenulikul moel,» kirjutas Trump Twitteris vastuseks katsetusele satelliitide ja kaugmaarakettide stardikompleksis Sohaes.

«Põhja-Koreal on Kim Jong-uni juhtimisel tohutu majanduslik potentsiaal, kuid ta peab esmalt täitma lubadust tuumavabaks muutumise kohta,» kirjutas Ühendriikide riigipea. «NATO, Hiina, Venemaa, Jaapan ja kogu maailm on selles küsimuses ühtsed!»

Tagasi üles