Galerii: Berliinis näidati esimest korda augustis sündinud pandapoegi

Berliini loomaaias toodi täna esimest korda ajakirjanike ette augustis ilmavalgust näinud kaksikud hiidpanda pojad.

Loomi näidates avalikustati, et mõlemad pojad on meessoost ning Hiina tavasid järgides anti nüüd, sada päeva pärast pandade sündi 31. augustil neile ka nimed.

Berliini loomaaia direktori Andreas Knieriemi sõnul saab üks pandadest nimeks Meng Xiang, mis tähendab kauaoodatud unistust, ning teine Meng Yuan, mis tähendab täitunud unistust.

Kumbki pandapoeg kaalub praeguseks umbes kuus kilogrammi ning kogunenud ajakirjanikele näidati neid klaasist kärus, kus loomakesed lebasid soojendataval madratsil.

Berliini loomaaia külastajad näevad hiidpanda poegi siis, kui loomad on õppinud korralikult jalul seisma ning tunnevad end oma ümbruskonnas juba kindlamalt. Knieriem oletas, et see juhtub kusagil tuleva aasta alguses.

Pandapoegade ema Meng Meng ja isa Jiao Qing saabusid Berliini loomaaeda 2017. aasta juunis. Hiina laenab hiidpandasid maailma loomaaedadesse programmi raames, mida on nimetatud ka pandadiplomaatiaks.

Berliini loomaaed maksab võimaluse eest pidada kahe täiskasvanud pandat 15 aasta jooksul kokku 13,5 miljonit eurot. Suurem osa sellest rahast läheb hiidpandade kaitseks ja paljundamisprogrammiks Hiinas.

Kuigi kaksikud pandapojad sündisid Saksamaal, kuuluvad nad Hiina riigile ning nad tuleb sinna toimetada nelja aasta jooksul.

Hiinas elab vabas looduses 1864 hiidpandat ning pisut üle 400 panda elab maailma loomaaedades.

Tagasi üles
Back