Antarktikasse suundunud lennuk 38 inimesega pardal läks kaduma

Tšiili õhujõudude transpordilennuk C-130 Hercules.

FOTO: Javier Torres/afp/SCANPIX

Arvatakse, et esmaspäeva öösel raadioside kaotanud Tsiili õhujõudude lennuk 38 inimesega pardal on alla kukkunud.

«Lennuk on arvatavasti alla kukkunud, arvestades kütusekogust ja lennuki lõppenud iseseisva tegutsemise võimekust,» lausus kindral Francisco Torres pressikonverentsil.

C-130 Hercules alustas teekonda Tšiili pealinnast Santiagost ja tegi vahemaandumise riigi lõunatipus Punta Arenase linnas. Seejärel jätkas lennuk teekonda Antarktika suunal, kuid kaotas Drake`i väinas kell 18 raadioside.

Õhujõudude sõnul oli lennuki viimane teadaolev asukoht 390 meremiil Punta Arenasest lõunas ja 280 meremiili Antarktika baasist põhjas.

Lennuki pardal oli 17 meeskonnaliiget ja 21 kaasreisijat. Antarktika baasi suundunud reisijate ülesanne oli tegeleda logistilise toega, näiteks parandada kütusetoru, mis varustab baasi kütusega. Lennuki pardal oli inimesi Tšiili relvajõududest, ehitusfirmast ja Magallanesi ülikoolist.

Pärast seda, kui lennuk kaotas sideühenduse, kuulutasid õhujõud välja hädaolukorra ning mobiliseerisid päästemeeskonna Santiago ja Magallanesi regiooni jõududest.

President Sebastian Pinera kinnitas eile, et koordineerib päästeoperatsiooni julgeolekujõududega Cerrilloses. Päästeoperatsioon lennuki viimati teadaolevas asukohas jätkub ning võimud hoiavad pardalolnute peresid sündmuste käiguga kursis.

Otsingutega on ühinenud ka Argentina, Uruguai ja Ameerika Ühendriigid. Lennuki kadumise piirkonna uurimiseks kasutatakse kahte USA satelliiti.

Õhujõudude kindral Eduardo Mosqueira teatas, et intensiivsed otsingud kestavad veel kuus päeva, pikenedes ilmselt kuni kümne päevani. Mosqueira sõnul oli lennuk stardi eel heas seisukorras ning tegu oli tavapärase igakuise lennuga Antarktikasse.

Tagasi üles
Back