Kümme Admiral Kuznetsovi põlengus kannatanut toimetati haiglasse
Täiendatud 16.50.

Põleng Vene lennukikandjal Admiral Kuznetsov.

FOTO: Lev Fedosejev/TASS/Scanpix

Murmanskis remondis viibiva Venemaa ainsa lennukikandja ja lipulaeva Admiral Kuznetsovi põlengus sai viga kümme inimest.

Arvatavasti keevitamise käigus lahvatanud leegid neelasid endasse kogu energiabloki ning olid vahepeal levinud umbes 600 ruutmeetrile.

Põhjalaevastiku ametnike sõnul saadi tulekahju kontrolli alla, kuid ühe allika andmeil on olukord laeval üsna tõsine. Tema sõnul kaalutakse põlema läinud ruumi täitmist veega.

Tulekahju lahvatamise hetkel oli laeva pardal üle 400 inimese, neist kümme toimetati vigastustega haiglasse.

1985. aastal vette lastud Admiral Kuznetsov on esimest korda remondis pärast 1997. aastat. Nüüdseks kolmandat aastat kestev remont peaks läbi saama 2020. aasta lõpuks ning lennukikandja pidi laevastikuga taasühinema 2021. aastal.

Pole selge, kas tulekahju neid plaane mõjutab. Ametnike sõnul asutakse kahju hindama alles siis, kui tulekahju on täielikult kustutatud.

Lennukikandja sai suuremaid purustusi ka eelmise aasta oktoobris, kui tema tekile kukkus kraana. Siis sai viga neli inimest.

Remont ja seadmeuuendused keskenduvad laeva jõujaamale ja elektrisüsteemidele. Uuenduskuuri hind on seni teadaolevalt kuni 62 miljardit rubla (880 miljonit eurot).

Tagasi üles
Back