Põhja-Korea: USA-st oli rumal ÜRO Julgeolekunõukogu kokku kutsuda

Põhja-Korea liider Kim Jong-un raketikatsetust jälgimas.

FOTO: Reuters / Scanpix

Põhja-Korea välisministeerium kritiseeris täna USA "rumalat" otsust kutsuda Pyongyangi kavandatava raketikatsetuse tõttu kokku ÜRO Julgeolekunõukogu.

Washington kasutas eilsel istungil võimalust, et hoiatada Põhja-Koread tagajärgede eest, kui too peaks tegema teoks lubatud kurjakuulutava «jõulukingi».

Põhja-Korea liider Kim Jong-un on seadnud aasta lõpu tähtajaks, mil Washington peab välja tulema uute ettepanekutega tuumadiplomaatia päästmiseks, ning lubanud «jõulukinki», kui USA presidendi Donald Trumpi administratsioon seda ei tee.

USA suursaadik ÜRO-s Kelly Craft väljendas istungil kartust, et Pyongyang võib peatselt katsetada mandritevahelisi ballistilisi rakette, mis võivad tabada Ühendriikide mandriosa tuumarelvadega.

«USA astus selle kohtumise korraldamisega rumala sammu, mis tabab bumerangina teda ennast, ja aitas meil otsustada, milline tee valida,» ütles Põhja-Korea välisministeeriumi pressiesindaja.

Trump on kohtunud kolm korda Kimiga Põhja-Korea tuumaprogrammi arutamiseks, aga Pyongyang nõuab programmi peatamise tingimusena vastuteeneid, seal hulgas sanktsioonide leevendamist.

«USA räägib dialoogist, mil iganes ta suu avab, aga tal ei ole meile midagi pakkuda, et dialoog saaks alata,» vahendas uudisteagentuur KCNA pressiesindaja sõnu.

Põhja-Korea sõnul ei ole tal enam midagi kaotada ja ta on valmis rakendama vastumeetmeid vastavalt sellele, millega USA välja tuleb.

Tagasi üles