Peskov: Normandia neliku tippkohtumisel läbimurret ei sündinud

Dmitri Peskov.

FOTO: Mikhail Metzel / Mikhail Metzel/TASS

Pariisis peetud Normandia neliku tippkohtumisel ei sündinud läbimurret Ukraina olukorra lahendamises, ütles Kremli pressisekretär Dmitri Peskov. 

«Kas Normandia formaat kogunes pika vaheaja järel? Jah, see juhtus. Kas see saavutas saatusliku läbimurde? Ei, seda ei juhtunud,» ütles Peskov Vene telekanali Pervõi Kanal vestlussaates, mida reklaamis oma Telegrami-kontol saatejuht Marina Kim. 

Peskov märkis ka, et oli öelnud enne 9. detsembri tippkohtumist, et keegi ei tohiks oodata sellelt läbimurret. «Aga on olemas väga ettevaatlik optimism,» lisas Kremli pressiesindaja. 

Normandia nelikusse kuuluvad Ukraina, Venemaa, Prantsusmaa ja Saksamaa. Mais ametisse saanud Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi ja Vene president Vladimir Putin pidasid kõneluste kõrvalt esimese silmast silma kohtumise. 

Nelja riigi liidri tippkohtumisel saavutati kokkulepe relvarahurežiimi taastamises Donbassis ja vangide vahetamises kõik-kõigi-vastu põhimõttel enne aasta lõppu.

Normandia neliku liidrid leppisid kokku ka Ukraina vägede ja separatistlike jõudude tagasitõmbamises veel kolmes kontaktjoone punktis. Liidrite ühisavalduses seisis, et vägede tagasitõmbamise alad tuleb kokku leppida eesmärgiga «lahutada väed ja varustus 2020. aasta märtsi lõpuks».

Tagasi üles