Hiina majandusnäitajad olid novembris oodatust paremad

Hiina pangatöötaja raha lugemas

FOTO: XU JINBAI/EPA

Hiina teatas esmaspäeval, et riigi majandusnäitajad olid novembris oodatust paremad, andes riigile hingamisruumi ajal, kui Peking on osalisest kaubanduskokkuleppest hoolimata USA-ga jätkuvalt kaubandussõjas.

Hiina tööstustoodang kerkis novembris eelmise aasta sama kuuga võrreldes 6,2 protsendi võrra, oktoobris oli kasv 4,7 protsenti. Novembrikuu tööstustoodangu näit on Hiina jaoks viimase poole aasta kõrgeim. 

Jaemüügi numbrid kasvasid novembris eelmise aasta 11. kuuga võrreldes kaheksa protsenti, oktoobris oli kasv olnud 7,2 protsenti. 

Kasvunumbrid ületasid ootusi, Bloombergi usutletud analüütikud ennustasid viieprotsendist tööstustoodangu kasvu ja 7,6-protsendist jaemüügi kasvu. 

Investeeringud põhikapitali püsisid novembris eelneva kuuga võrreldes muutumatuna 5,2 protsendi tasemel ja olid kooskõlas analüütikute prognoosidega. 

Hiina riikliku statistikabüroo pressiesindaja Fu Linghui sõnul ületasid tähtsad majandusnäitajad ootusi suurenevate riskide ja väljakutsete valguses nii kodus kui ka võõrsil. 

Ta hoiatas samas Hiina majanduse kasvutempot pidurdava surve eest, mis on tingitud ebastabiilsusest ja ebakindlusest väliskeskkonnas. 

Tagasi üles
Back