Euroopa Komisjoni president plaanib uue aasta algul Trumpiga kohtuda

​Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen

FOTO: ARIS OIKONOMOU/AFP/Scanpix

Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen teatas teisipäeval plaanist kohtuda järgmise aasta algul USA presidendi Donald Trumpiga. 

Von der Leyen teatas Twitteris, et pidas Trumpiga telefonitsi tutvumisvestluse, ja lisas, et mõlemad pooled tahavad õiglast partnerlust. 

«Ma olen veendunud, et lähedane sõprus ja koostöö Euroopa ja USA vahel on eluliselt oluline mõlema edu jaoks,» lausus Euroopa Komisjoni president. 

Endine Saksa kaitseminister lisas, et kohtub Ühendriikide riigipeaga 2020. aasta algul. Tema kantselei rohkem üksikasju ei avaldanud. 

Trump on kehtestanud viimase kolme aasta jooksul Euroopa Liidule terase- ja alumiiniumitollid, ähvardanud tollide kehtestamisega Euroopa autodele ja koostanud plaanid Prantsuse šampanjale ja käekottidele tollide kehtestamiseks vastusammuna digimaksu jõustamisele Prantsusmaal. 

2018. aasta juulis teatasid USA ja EL kaubandusvaherahust ja lubasid jätkata arutelusid piiratud kaubandusleppe üle, kuid läbirääkimised pole kuigi kaugele jõudnud. 

Ühendriikide kaubandusvolinik Robert Lighthizer kurtis teisipäeval väga tasakaalutute suhete üle Euroopaga. «See ei saa jätkuda. Seal on kaubandusele väga palju tõkkeid ja palju muid probleeme, millega me peame tegelema,» märkis ta. 

Von der Leyen teatas teisipäeval ka, et kohtub 1. jaanuaril Briti peaministri Boris Johnsoniga. 

Tagasi üles