Venemaa alaline esindaja hoiatas liigse optimismi eest EL-i ja Moskva suhetes

Normandia neliku tippkohtumine Pariisis 9. detsembril 2019.

FOTO: Xinhua / Scanpix

Normandia neliku tippkohtumine 9. detsembril oli positiivne, kuid liigselt optimistlik Euroopa Liidu ja Venemaa läbisaamise suhtes hetkel olla ei saa, ütles Venemaa alaline esindaja EL-i juures Vladimir Tšižov. 

«Normandia tippkohtumine on positiivne nähtus. Kuid mingit läbimurret seal ei toimunud. Ma arvan, et tarvis läheb veel muid samme, et see kõik kasvaks tõelisteks positiivseteks muutusteks Venemaa-EL-i formaadis,» ütles ametnik intervjuus Interfaxile.

Tšižovi hinnangul on liialt optimistlik arvata, et tippkohtumise tulemused võiksid viia külmutatud koostööformaatide nagu alalise partnerlusnõukogu või viisavabaduse kõneluste jätkamiseni. 

Samuti ei usu ta, et EL-i sanktsioonide tühistamist on võimalik siduda Minski lepete sõjaliste komponentide täitmise, nagu alalise relvarahu kehtestamisega. 

Samas ütles ametnik, et EL pole Venemaa küsimuses täielikul üksmeelel.

«Ma arvan, et kogu selle arvatava ühemeelsuse juures EL-is, on siin Brüsseli institutsioonides mitmeid erinevaid vaatenurki, rääkimata liikmesriikides. Paljud EL-i esindajad tunnistavad, et üha raskem on neil moodustada ühist rinnet, sealjuures kriitilises lähenemises Venemaa suhtes,» ütles Tšižov. 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles