Kui Vladimir Putin 1999. aasta viimasel päeval Boriss Jeltsini poolt Venemaa presidendi kohusetäitjaks nimetati, arvasid ilmselt vähesed, et 20 aastat hiljem saab rääkida Putinist kui viimase saja aasta ühest kõige pikemalt võimul olnud Venemaa liidrist. Tänaseks edestab Putinit ametis veedetud päevade arvult vaid kurikuulus diktaator Jossif Stalin.

Putinit on kahe aastakümne jooksul saatnud lugematud skandaalid ja süüdistused alates rahapesust ja palgamõrvade tellimisest ning lõpetades sõjakolletes aset leidnud räigete inimõiguste rikkumistega. Neist ükski pole aga suutnud teda võimult kukutada. Selgeks on saanud see, et Venemaal ei toimu piltlikult öeldes mitte miski ilma, et Putin sellest teaks. 

Eelmise sajandi viimasel päeval tehtud telepöördumises teatas värske president kolme kuu pärast valimiste korraldamisest ning edastas hoiatuse, mille sisu osutus prohvetlikuks.

2000. aasta 31. detsember - Venemaa president Vladimir Putin surub kätt endise presidendi Boris Jeltsiniga.
2000. aasta 31. detsember - Venemaa president Vladimir Putin surub kätt endise presidendi Boris Jeltsiniga. Foto: ITAR TASS / REUTERS / Scanpix

«Las ma rõhutan: siin riigis ei teki isegi mitte üheks minutiks võimuvaakumit. Luban teile, et maha surutakse iga katse rikkuda Venemaa seadusi või põhiseadust,» teatas Putin oma esimeses pöördumises riigipeana.