EL: Iraagi vägivald tuleb enne kontrolli alt väljumist peatada

Euroopa Parlamendi president Josep Borell.

FOTO: AP

Iraagi vägivallakeeris tuleb enne kontrolli alt väljumist peatada, ütles Euroopa Liidu välispoliitikajuht Josep Borrell reedel pärast Iraani kindrali surma USA õhulöögis.

«Euroopa Liit kutsub kõiki osapooli vaoshoitusele ja vastutustunde näitamisele sellel otsustaval hetkel,» sõnas Borrell.

«Järjekordne kriis ähvardab aastaid kestnud pingutusi Iraaki stabiliseerida. Veel enamgi, sest olukorra käesolev pingestumine ähvardab kogu regiooni, mis on tohutult kannatanud ja mille rahvad väärivad rahu,» lisas Borrell.

Iraani kõrgeim julgeolekuorgan tõotas reedel maksta USA-le revolutsioonikaardi eliitüksuse komandöri Qasem Soleimani tapmise eest kätte sobival ajal ja sobivas kohas.

«Ameerika võtku teadmiseks, et see kuritegelik rünnak kindral Soleimanile on riigi suurim viga Lääne-Aasias, ja Ameerika ei pääse naljalt selle valearvestuse tagajärgede eest,» teatas riiklik julgeolekunõukogu.

«Neile kurjategijatele saab osaks karm kättemaks... õigel ajal ja õiges kohas,» kirjutati avalduses.

Ühendriikide kaitseministeerium on kinnitanud, et USA droon andis Iraani revolutsioonikaardi kindrali Qasem Soleimani ja Iraagi paramilitaarväe Hashed al-Shaabi asekomandöri Abu Mahdi al-Muhandise tapmiseks täppislöögi.

Tagasi üles