Iraani ametnikud aga on raketitabamuse välistanud ja öelnud, et lennuk kukkus alla tehniliste probleemide tõttu.
Täna teatas Iraani lennundusameti juht Ali Abedzadeh, et õnnetuspaigast leitud lennuki mustad kastid toimetati uurimisele.
«Praegu saan öelda, et lennukit ei tabanud rakett, me peame otsima põlengu põhjuseid,» ütles Abedzadeh. Ta on veendunud, et kui lennukit oleks tabanud rakett, oleks tükid lennukist lennanud laiali palju suuremale maa-alale, täpselt nagu juhtus 2014. aastal Ida-Ukrainas alla tulistatud Malaisia reisilennukiga MH17.
Venemaa on samuti seisukohal, et pole alust süüdistada õnnetuses Iraani, vahendas uudisteagentuur TASS.
Täna teatasid mitmed lennufirmad, et peatavad lendamise Teherani. Näiteks pöördus Saksa lennufirma Lufthansa lend Teherani juba eile poolel teel tagasi Saksamaale. Varem teatasid paljud lennufirmad, et lõpetavad lendamise läbi Iraani ja Iraagi õhuruumi.
Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõi sõnul lubas Iraani riigipea Hassan Rouhani talle täielikku koostööd Ukraina reisilennukiga Teherani lähistel juhtunud õnnetuse uurimisel ning seda, et Iraan annab ekspertidele juurdepääsu kogu informatsioonile.
Tuginetakse luureandmetele
CBS News edastas, et USA luure märkas umbes lennuki alla kukkumise ajal töötavate radarite signaale. USA satelliidid tuvastasid ka kaks maa-õhk-tüüpi raketi väljatulistamist, mis toimus vahetult enne lennuki plahvatust, vahendas CBS News.
Trump on öelnud, et tal on omad kahtlused lennuki suhtes.
«Keegi võis eksida,» ütles ta. «Mõned inimesed ütlevad, et see oli mehhaaniline. Ma isiklikult ei usu, et see on isegi küsimuseks. Midagi väga jubedat juhtus,» lisas ta.