iDeal kampaania

Iraagis tabasid raketid USA sõdureid võõrustavat baasi
Neli Iraagi sõjaväelast sai viga.

Satelliitpilt 8. jaanuaril Iraani rakettidega pihta saanud Ain al-Asadi õhuväebaasist Iraagis.

FOTO: HO / AFP / Scanpix

Bagdadist põhjas asuvat ja ka USA sõdureid võõrustavat Iraagi õhuväebaasi tabas kaheksa raketti ja neli Iraagi sõjaväelast sai viga, teatas Iraagi sõjavägi täna.

 

Sõjaväe teatel tabas Al-Baladi õhuväebaasi kaheksa Katjuša-tüüpi raketti. Viga sai kaks Iraagi ohvitseri ja kaks õhuväelast.

Al-Balad on peamine koht, kus Iraak hoiab USA-lt ostetud hävituslennukeid F-16. 

Baasis elas väike hulk USA õhuväe sõjaväelasi ja ka Ameerika tsiviiltöötajaid, kuid valdav osa neist viidi sealt viimase kahe nädala jooksul minema USA-Iraani pingete kasvu tõttu.

«Umbes 90 protsenti USA nõunikest ning firmade Sallyport ja Lockheed Martin lennukihooldusspetsialistid olid ähvarduste järel juba Taji ja Arbili ära läinud,» ütles üks allikatest.

«Al-Baladis on praegu ei rohkem kui 15 USA sõdurit ja üksainus lennuk,» lisas allikas.

Viimastel kuudel on Iraagis USA sõjaväelasi võõrustavaid baase tabanud hulk raketi- ja miinipildujarünnakuid. Enamjaolt on neis surma saanud Iraagi sõdurid, kuid detsembris sai ühes rünnakus surma ka üks Ameerika tsiviiltöötaja.

Tsiviiltöötaja surmaga algas rida dramaatilisi arenguid, mille käigus tappis USA Iraagis ühe Iraani tippkomandöri ning ründas Iraani-meelset relvarühmitust. Rühmitused lubasid kättemaksu, kuigi Iraan on korduvalt öelnud, et ta juba andis USA sõjabaaside ründamisega proportsionaalse vastuse.

Samas aga jätkuvad raketirünnakud Bagdadis asuvale rohelisele tsoonile, kus asuvad USA ja teiste riikide saatkonnad ning rahvusvahelised üksused.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles