L, 30.09.2023

USA mõistis hukka viimase raketirünnaku Iraagi sõjaväebaasile

Facebook
Comments
USA välisminister Mike Pompeo.
USA välisminister Mike Pompeo. Foto: KEVIN LAMARQUE/REUTERS

USA välisminister Mike Pompeo mõistis pühapäeval hukka viimase raketirünnaku Iraagi sõjaväebaasile, mis majutab ameeriklastest sõjaväelasi.

«Me oleme väga vihased seoses raketirünnakuga Iraagi õhuväebaasile. Need jätkuvad Iraagi suveräänsuse rikkumised relvarühmituste poolt, mis pole lojaalsed Iraagi valitsusele, peavad lõppema,» ütles Pompeo.

Esialgu pole keegi rünnaku eest vastutust võtnud.

Bagdadist põhjas asuvat ja ka USA sõdureid võõrustavat Iraagi õhuväebaasi tabas pühapäeval kaheksa raketti ja viga sai neli Iraagi sõjaväelast.

Sõjaväe teatel tabas Al-Baladi õhuväebaasi kaheksa Katjuša-tüüpi raketti. Viga sai kaks Iraagi ohvitseri ja kaks õhuväelast.

Liibanoni mõjuka šiialiikumise Hizbollah liider Hassan Nasrallah jätkas pühapäeval Ühendriikide ähvardamist öeldes muu hulgas, et tasumine Iraani kindrali tapnud USA rünnaku eest on alles alanud.

Nasrallahi sõnul oli Iraani vasturünnak ballistiliste rakettidega vaid kõrvakiiluks Washingtonile, millega saadeti sõnum, et aeg on regioonist lahkuda.

«Ameeriklased peavad oma baasid, sõdurid, ohvitserid ja laevad meie regioonist minema viima. Alternatiiviks on see, et vertikaalse asemel lahkuvad nad horisontaalselt. See on meie kõigutamatu ja kindel otsus. Me räägime uuest lahingust uue ajajärgu nimel regioonis,» seletas Nasrallah.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles