Lavrov: Liibüa kõnelustel tehti edusamme, Haftar tahab veidi lisaaega

Liibüa rahvusvaheliselt tunnustatud valitsusele lojaalsed võitlejad Tripoli lõunaosas.

FOTO: CHINE NOUVELLE/SIPA/CHINE NOUVELLE/SIPA

Liibüa vaenupoolte kõnelustel relvarahuleppe üle on tehtud "teatud edusamme", kuid väepealik Khalifa Haftar soovib veidi lisaaega selle dokumendiga tutvumiseks, ütles esmaspäeval Venemaa välisminister Sergei Lavrov.

«On teatud edusamme,» ütles Lavrov pärast seitse tundi Moskvas peetud kõnelusi.

Ta lisas, et Haftar ja Liibüa parlamendi spiiker Aguila Saleh on «palunud kuni hommikuni lisaaega, et langetada (relvarahuleppe) allkirjastamise otsus».

«Ma loodan, et see otsus on positiivne,» ütles Lavrov.

Moskvas peetud kõnelustest osa võtnud Liibüa ühtsusvalitsuse (GNA) juht Fayez al-Sarraj ja Tripolis asuva kõrgema riiginõukogu juht Khaled al-Mechi allkirjastasid dokumendi, ütles Vene välisminister ja lisas, et Venemaa esindajad annavad Liibüa konflikti pooltele abi kokkulepete elluviimisel.

Moskvasse saabunud Liibüa tülipoolte esindajad liituvad peagi Vene-Türgi läbirääkimistega, ütles Vene välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zahharova.

«Vene ja Türgi presidendi İstanbulis saavutatud kokkuleppe kohaselt algas täna välisministeeriumi vastuvõttude majas Vene ja Türgi kaitse- ja välisministrite kohtumine, kus arutatakse Liibüa olukorra lahendamist. Liibüa esindajad saabusid Moskvasse ja liituvad peagi läbirääkimistega,» kirjutas Zahharova Facebookis saateks fotole Vene ja Türgi delegatsioonist ümmarguse laua taga. 

Venemaad esindavad läbirääkimistel välisminister Sergei Lavrov, kaitseminister Sergei Šoigu, asevälisminister Mihhail Bogdanov, Vene välisministeeriumi Põhja-Aafrika ja Lähis-Ida osakonna juhataja Aleksandr Kinštšak. Türgi poolt on kohal  välisminister Mevlüt Çavuşoğlu ja kaitseminister Hulusi Akar.

Tagasi üles
Back