Iraani 8. jaanuari raketirünnakutes sai viga vähemalt 11 USA sõdurit

8. jaanuaril tehtud satelliitpilt Iraagis asuvast Ain al-Asadi baasist, mida olid tabanud Iraani tulistatud ballistilised raketid.

FOTO: HO/AFP

Iraagis Ühendriikide sõjaväelasi võõrustavat kahte baasi 8. jaanuaril tabanud Iraani raketirünnakus sai viga vähemalt 11 Ameerika sõdurit, teatas USA keskväejuhatus neljapäeval, kuigi sõjavägi oli varem korduvalt rõhutanud, et ohvreid polnud.

«Kuigi Iraani 8. jaanuari rünnakus al-Asadi õhuväebaasile ükski USA sõjaväelane surma ei saanud, siis mitmel raviti plahvatusest tekkinud peapõrutuse sümptomeid ning nende hindamine jätkub,» ütles USA keskväejuhatuse pressiesindaja kapten Bill Urban avalduses.

Rünnaku hetkel oli enamik baasis olnud 1500 USA sõdurist varjunud punkritesse, sest neid oldi rünnakute kohta ette hoiatatud.

Rünnak põhjustas märkimisväärset ainelist kahju, kuid varasemate USA sõjaväe teadete kohaselt ohvreid ei tekitanud.

USA president Donald Trump ütles raketitabamuste järgsel hommikul: «Eileööses rünnakus ei saanud viga ükski ameeriklane.»

Urban aga ütles, et rünnakujärgsetel päevadel toimetati mõned sõjaväelased al-Asadi baasist igaks juhuks minema.

«Praeguse seisuga on Landstuhli viidud kaheksa isikut ja kolm toimetati Camp Arifjani,» lausus esindaja. Landstuhli piirkondlik ravikeskus asub Saksamaal ja Camp Arifjani Kuveidis.

Lisaks Lääne-Iraagis asuvale suurele Ain al-Asadi baasile võtsid Iraani raketid sihikule ka Arbilis asuva baasi. Mõlemad võõrustavad Ameerika ja teiste välisriikide sõjaväelasi, kes sõdivad äärmusrühmituse Islamiriik vastu.

«Kui nende sobivus teenistuse jätkamiseks kinnitatakse, siis naasevad sõdurid pärast läbivaatust Iraaki,» lisas Urban.

Tagasi üles