Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

USA neonatsirühmitus värbab inimesi rassistlikele terroritegudele

Relvastatud omakaitseüksuslased Virginia osariigis Richmondis esmaspäeval toimunud relvaentusiastide marsil. Neonatsirühmituse Base liikmed plaanisid meeleavaldusel tulistada rahva sekka, et algatada rassisõda. FOTO: STEPHANIE KEITH / REUTERS / SCANPIX

«Ajage rööbastelt välja mõned rongid, tapke mõned inimesed ja mürgitage natuke veevarustust.» See on katke, mille USA föderaalagendid salvestasid salaja ühes korteris, kus neonatsliku ja valgete ülemvõimu taotleva ühenduse Base liikmed kavandasid rünnakut, mis algataks rassisõja.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Seitse rühmituse liiget vahistati eelmisel nädalal mitmes osariigis, et takistada nende osalemist esmaspäeval Virginia osariigis Richmondis toimunud relvaaktivistide kogunemisel.

Vahistamisega oli The New York Timesi andmeil tuli takus, sest lisaks varasematele kuritegudele kavandasid Base’iga seotud rakukesed väljaastumisel rünnakut, millest tekkinud kaos oleks läitnud ulatuslikuma konflikti.

Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) teatel on nad hoidnud Base’il juba mõnda aega silma peal. Kohtusse esitatud dokumentide kohaselt on rühmituse eesmärk kiirendada USA valitsuse langemist, algatada rassisõda ning luua vaid valge elanikkonnaga riik.

Neonatsirühmitust Base uurinud ekspertide sõnul on liikumine võtnud eeskuju al-Qaedast ja teistest islamiterroristlikest ühendustest, püüdes radikaliseerida eraldiseisvaid rakukesi või n-ö üksikuid hunte, kes oleks valmis omal käel rünnakuid korraldama.

Tagasi üles
Back