Indias kukevõitlusele teel olnud suleline tappis omaniku

Kukevõitlus Indias Jagiroadis peetud festivalil eelmisel nädalala. Tegelikult on loomaturniirid riigis keelatud, kuid seadust ei jõustata rangelt.

FOTO: Anupam Nath / AP / Scanpix

Lõuna-Indias elanud 50-aastane Saripalli Chanavenkateshwaram Rao oli eelmisel nädalal oma kukega teel võitlusareenile, et saata lind võistlustulle, kui end haardest vabaks rapsima hakanud suleline andis omanikule surmava hoobi.

Raod tabas otse kaela võitluskuke jala külge seotud tera ning kuigi kolme lapse isa toimetati haiglasse, suri ta seal hiljem rabandusse, rääkis politsei pressiesindaja CNNile.

Andhra Pradeshi osariigis Pragadavarami külas elanud Rao oli kohalikel kukevõitlustel sage külaline, kuid sel korral sai hobi mehele saatuslikuks.

Kukevõitlus on Indias olnud ebaseaduslik juba alates 1960. aastast, kuid ometi korraldatakse loomade võitlusturniire sageli, selgitas fondi India Inimesed Loomade Nimel usaldusisik Gauri Maulekhi.

«Rikkumise olemus on tehtud väga selgeks ning seda on tutvustatud piirkondadele ja osariigi võimudele, kuid nad on otsustanud probleemist mööda vaadata. Neid loomi ei sunnita võitlema mitte ainult meelelahutuseks, vaid nendel üritustel toimub ka ulatuslik panustamine ja hasartmängurlus,» lisas Maulekhi.

Politsei esindaja Kranti Kumar kinnitas, et hoolimata Rao surmast möödus ka kõnealune kukevõitlusturniir ilma vahistamisteta.

2014. aastal kinnitas India ülemkohus uuesti, et loomavõitlused on ebaseaduslikud loomade julma kohtlemise ennetamise seadusest tulenevalt ning tänu sellele õnnestus Maulekhil takistada ka Andhra Pradeshi osariigi kohtu plaani tühistada kukevõitluse keeld.

Tagasi üles
Back