WHO ei liigitanud Hiina viiruspuhangut rahvusvaheliseks tervishoiualaseks eriolukorraks

Hongkongi tervishoiutöötajad.

FOTO: Miguel Candela/ZUMAPRESS.com

Maailma Tervishoiuorganisatsioon (WHO) teatas neljapäeval, et ei liigitanud Hiina viiruspuhangut rahvusvaheliseks tervishoiualaseks eriolukorraks.

Eriolukord kuulutati mõned aastad tagasi välja näiteks seoses ebolapuhanguga.

Hiina võimud teatasid varem päeval esimesest uue koroonaviiruse põhjustatud surmajuhtumist väljaspool selle epitsentrit Hubei provintsi, kus epideemia alguse sai.

Pekingiga piirnevast põhjaprovintsist Hebeist teatati, et 22. jaanuaril suri 80-aastane mees, kel diagnoositi uus viirus.

SARS-ilaadne viirus on nõudnud Hiinas kokku 18 inimese elu.

WHO peadirektor Tedros Adhanom Ghebreyesus kutsus neljapäeval Hiina võime üles tagama, et transpordipiirangud mitmetes linnades jäävad võimalikult lühikeseks.

«Hiina on rakendanud meetmeid, mida peab kohaseks koroonaviiruse levimise ohjeldamiseks Wuhanis ja teistes linnades. Me loodame, et need on efektiivsed ja samal ajal lühikesed,» ütles Ghebreyesus  Genfis ajakirjanikele.

Hiina laiendas neljapäeval piirkonda riigi keskosas Wuhani linna ümbruses, kus on uue koroonaviiruse leviku tõkestamiseks ühistransport peatatud ning katkestatud ka lennu- ja rongiliiklus linnast väljapoole.

Wuhanist 700 kilomeetri kaugusel asuvas ligi miljoni elanikuga Lichuanis ja selle ümbruses jääb ühistransport seisma keskööst alates, teatasid kohalikud ametnikud.

«Linnaelanikud ei tohi tõsise põhjuseta Lichuanist lahkuda,» öeldi teates.

Hiina pani neljapäeval uue viiruse leviku peatamiseks karantiini ka Huanggangi linna.

Huanggangi rongijaam suleti alates keskööst tähtajatult. Kõiki sõidukeid hakatakse kontrollima ning baarid ja kinod on suletud, teatasid linnavõimud.

Huanggangis elab 7,5 miljonit inimest ja see jääb 70 kilomeetri kaugusele epideemia alguspaigast Wuhanist.

Raudteejaam suletakse ka üle miljoni elanikuga Ezhou linnas, kuid seal ei teatatud teistest piirangutest.

Samuti suleti üks Hiina tähtsamaid kultuuriobjekte Pekingi Keelatud linn ja pealinnas jäetakse ära mitmed suuremad uusaastapidustused.

Tagasi üles
Back