Kurdid valmistuvad al-Holi laagri naiste üle kohut mõistma

Naised Al-Holi laagris.

FOTO: AFP / Scanpix

Kurdid valmistuvad mõistma õigust Süürias al-Holi laagris viibivate naiste üle rahvusvahelist kohut kaasamata ning kavatsevad pidada läbirääkimisi ka Soomega, teatas rahvusringhääling Yle.

Süüria kuride valitsus on valmis andma ise kohtu alla nii äärmusrühmituse Islamiriik (IS) võõrvõitlejad kui al-Holi laagri naised, ütles Yle.

Süüdistused esitataks rahvusvahelise kohtu osaluseta. Yle andmetel puudutaks see al-Holi naistest neid, kes on sooritanud mõne kuriteo või IS-i organites nagu näiteks kõlbluspolitseis töötanuid.

Ylega rääkinud kurdi poliitiku sõnul peetaks kohut koostöös süüaluste koduriikidega. Läbirääkimisi on kavas pidada ka Soomega.

«Süüdistuste esitamise otsus on uus. Alustame nüüd dialoogi riikidega, kellel on siin kodanikke. Üks neist on Soome. Arutame nendega, kuidas edasi minna ja kuidas Soomega koos süüdistusi esitada,» rääkis kurdi valitsusse kuuluv Abdulkarim Omar.

Kirde-Süüria kurdi võimud olid seni öelnud, et ei kavatse välismaalaste üle kohut mõista.

Nüüd on nad aga pettunud, et läbirääkimised Euroopa riikidega Kirde-Süüria või al-Holi välismaalaste kodumaale saatmiseks rahvusvahelise kohtu moodustamiseks ei ole vilja kandnud, sestap kaalutakse võimalust ise kohut mõista, ütles Yle.

Al-Holi laagris un umbes 30 Soome last ja 10 täiskasvanut. Soome on toonud kodumaale kaks vanemateta last.

Tagasi üles
Back