Jeemeni valitsusmeelsed väed teatavad taktikalisest taandumisest

Valitsus süüdistab mässulisi 116 inimese tapmises raketirünnakus Maribi provintsis asuvale sõjaväebaasile.

FOTO: Nie Yunpeng/imago/Xinhua/Scanpix Baltics

Huthi šiiamässulised on teinud suuri edusamme Jeemeni pealinna Sanaa idaosas; riigi kaitseministri sõnul on valitsusmeelsete vägede taganemine taktikaline samm. 

Mässulised vallutasid taaspuhkenud lahingute üheksandal päeval tagasi mitmed lojalistide positsioonid. «Mõned neist positsioonidest on valitsuse kontrolli all olnud aastaid,» lausus anonüümsust palunud komandör. 

Kaitseminister kindral Mohammed Ali al-Maqdishi tunnistas mässuliste edsiliikumist Nihmi piirkonnas, vahendas uudisteagentuur Saba. 

Maqdishi sõnul oli tegemist taktikalise taandumisega mõnedelt positsioonidelt. 

«Valitsusele lojaalsed väed paigutatakse ümber, et avada mässuliste vastu uus rinne,» lausus Maqdishi, väites, et lahing Sanaa tagasivallutamiseks on muutunud möödapääsmatuks. 

Mässulisi saatis edu sellest hoolimata, et valitsusvägesid toetasid õhust saudide juhitava koalitsiooni lennukid, mis ründasid huthisid  viimase kolme päeva jooksul üle 30 korra. 

Valitsus süüdistab mässulisi 116 inimese tapmises raketirünnakus Maribi provintsis asuvale sõjaväebaasile. Huthid ei ole nimetatud rünnaku toimepanemist eitanud ega ka omaks võtnud. 

Tagasi üles
Back