iDeal kampaania

Islamiriik lubas teha Iisraelist oma rünnakute peasihtmärgi

Äärmusrühmituse Islamiriik võitlejad. Foto on illustreeriv.

FOTO: AFP / Scanpix

Äärmusrühmitus Islamiriik (IS) lubas läbi oma kõneisiku täna avalikustatud audioläkituses teha Iisraelist oma rünnakute peasihtmärk. 

Abu Hamza al-Quraishi ütles, et Islamiriigi juht Abu Ibrahim al-Hashimi al-Quraishi kutsub rühmituse võitlejaid alustama «uut etappi» ning lubas ulatuslikke operatsioone Iisraeli vastu. «Kalifaadi sõdurite silmad, kus iganes nad ka poleks, on endiselt Jeruusalemma peal,» ütles kõneisik 37-minutilises pöördumises.

«Ja tulevatel päevadel, Jumala tahtel, te näete mis teid kahjustab ja mis paneb teid unustama seninähtud õuduseid,» ütles Quraishi. «Uus fookus on juutidega võitlemisel ja moslemitelt varastatu tagasi võitmisel. Seda ei saa tagasi võita muud moodi kui võideldes,» lausus ta.

Islamiriik kontrollis suurt osa Süüriast ja Iraagist, kus see lasi käibele oma valuuta, kogus makse ja käivitas oma kooliprogrammi. Mullu kukkus niinimetatud kalifaat Süüria, Iraagi ja nende välisliitlaste sõjalise surve all kokku.

Äärmusrühmitus on valduste kaotusest hoolimata tegevust jätkanud. Lisaks Aasia ja Aafrika harule on rühmitus tegev ka Egiptuse Siinai poolsaarel, mis piirneb Iisraeliga ja mida juudiriik pärast 1967. aasta sõda 15 aastat okupeeris.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles