Saksamaal leidis kinnitust esimene uue koroonaviiruse juhtum
Täiendatud kell 12.37

Hiinasse reisivad inimesed Frankfurti lennujaamas.

FOTO: via www.imago-images.de/imago images/rheinmainfoto

Saksamaa lõunaosas Baierimaal leidis kinnitust esimene uue koroonaviiruse juhtum, teatasid võimuesindajad.

«Starnbergi regioonis elav mees on nakatunud uude koroonaviirusesse,» ütles liidumaa tervishoiuministeeriumi eestkõneleja. Patsient on isoleeritud ja jälgimise all. Ministeeriumi teatel on patsient meditsiiniliselt heas seisundis.

Kui algselt ei öelnud ministeerium, kus mees haigestus, siis hiljem selgus, et ta sai viiruse läinud nädalal Saksamaal käinud Hiina kolleegilt. See märgib ühtlasi esimest viiruse inimeselt inimesele kandumist Euroopas. Shanghaist pärit hiinlanna hakkas end haigena tundma 23. jaanuaril, kui ta koju tagasi lendas, ütles Baieri liidumaa tervishoiuameti juht Andreas Zapf.

Väljaspool Hiinat on seni registreeritud umbes 50 haigusjuhtumit. Pea kõik nakatunutest olid hiljuti Hiinast naasnud, mõnel üksikul juhul levis viirus edasi nakatunute pereliikmetele.

Viimastel andmetel on viirusesse surnud 106 inimest, nakatunuid on kokku üle 4000. Hiina pealinna Pekingi ametnikud teatasid eile esimesest koroonaviiruse surmajuhtumist Pekingis.

Saksamaa kutsus esmaspäeval oma kodanikke vältima kiiresti leviva uue viiruse tõttu tarbetuid reise Hiinasse. «Inimesed peaksid kaaluma tarbetute Hiina-reiside edasilükkamist või ärajätmist,» ütles välisminister Heiko Maas pressikonverentsil. Maas lisas, et valitsus arutab koroonaviiruse levikut kriisikõnelustel terviseekspertidega.

Ministri sõnul kaalub Saksamaa ka oma kodanike evakueerimist Wuhanist, mis on viirusepuhangu keskmes. Ta märkis, et praegu on selles linnas kahekohaline arv sakslasi.

USA välisministeerium soovitas eile kodanikel Hiina reisimise mõtted ümber hinnata seoses Wuhani linnast alguse saanud koroonaviiruse puhanguga. Ühtlasi anti otsene reisihoiatus Hiinas asuva Hubei provintsi suhtes, kus Wuhan asub.

Tagasi üles