Millistes riikides on Wuhani koroonaviirust leitud?

Medõde Wu Lingling jätmas hüvasti abikaasa Zhao Kuniga enne sõitu Wuhani, kus asub Hiinat ja muud maailma vaevava viirusepuhangu epitsenter.

FOTO: Chine Nouvelle / Sipa / Scanpix

Hiinast Wuhanist ilmnenud ja SARS-ile sarnanev uus koroonaviirus on nõudnud 106 inimelu ja levinud üle maailma.

Järgnevalt vaatame kohti, kuhu viirus 2019-nCoV kinnitatud andmeil levinud on.

Aasia ja Vaikse ookeani piirkond

Hiina

Teisipäeva seisuga on Hiinas viirusesse nakatunuid üle 4000. Enamik sai haiguse kas Wuhanis või selle ümber.

Ka enamik 106 surnust on pärit sellest piirkonnast, kuid ametnikud on kinnitanud mitu surmajuhtumit mujalgi, kaasa arvatud pealinnas Pekingis.

Mandri-Hiina turistide seas populaarne hasartmängukeskus Macau on leidnud seitse nakatunut.

Hongkongis on viirus tuvastatud kaheksal inimesel. Neist kuus sisenesid erihalduspiirkonda äsjavalminud kiirrongiterminali kaudu, mis ühendab erihalduspiirkonda Mandri-Hiinaga.

Teisipäeval teatas piirkonna juht, et Hongkong paneb reedel seisma kogu Mandri-Hiinast tuleva raudteeliikluse.

Austraalia

Austraalias on seni kinnitatud viis nakatumisjuhtu. Kõik nad saabusid riiki Wuhanist. Patsiente ravitakse Sydney ja Melbourne'i haiglates.

Kambodža

Kambodža tervishoiuministeerium teatas riigi esimesest nakatumisjuhust esmaspäeval. Patsient on 60-aastane mees, kes tuli riiki Wuhanist. Haiglas isolatsioonis mehe seisund on nüüd stabiilne.

Jaapan

Jaapani tervishoiuametnikud kinnitasid teisipäeval riigi viienda ja kuuenda nakatumisjuhu. Neist üks sai viiruse Jaapanis teiselt inimeselt ning temast sai esimene, kes Jaapanis viiruse sel teel sai.

Ametnike sõnul polnud 60. eluaastates mees Wuhanis käinud, kuid ta oli hiljuti sõidutanud sealt pärit inimesi bussiga.

Malaisia

Malaisia kinnitas oma neljanda nakatumise pühapäeval. Kõik on hiinlased, kes tulid Wuhanist Singapuri kaudu riiki puhkama.

Nepal

Nepal tuvastas viiruse ühel 32-aastasel Wuhanist saabunud mehel. Algselt karantiini pandud mees taastus ja ta vabastati.

Singapur

Singapur on seni leidnud seitse uude viirusese nakatunut. Kõik nad olid tulnud Wuhanist.

Lõuna-Korea

Lõuna-Korea meedia teatas esmaspäeval, et riigi haiguste kontrolli keskus leidis neljanda nakatunu. Kolm meest ja üks naine olid kõik tulnud riiki Wuhanist.

Sri Lanka

Sri Lanka kinnitas esimese nakatunu leidmise esmaspäeval. Patsient, 43-aastane hiinlanna, tuli riiki eelmisel nädalal turistina Hubei provintsist, mille pealinn on Wuhan.

Ta on haiglas ravil, ütles nakkushaiguste haigla pressiesindaja.

Taiwan

Taiwan on seni tuvastanud seitse nakatunut. Neist viimased olid kaks 70. eluaastates hiinlannat, kes tulid 22. jaanuaril riiki reisigrupis.

Tai

Tai teatas teisipäeval, et tema on leidnud 14 nakatunut. Rohkem nakatunuid on vaid Hiinas.

Tervishoiuametnike sõnul olid kuus uusimat nakatunut kõik Wuhanist tulnud hiinlased. Neist viis olid sama pere liikmed ja nende vanused olid kuuest 70 aastani.

Vietnam

Vietnam on seni kinnitanud kaks viirusesse haigestumise juhtumit. Üks nakatunutest on pärit Wuhanist. Ta reisis varem jaanuaris Ho Chi Minhi ja nakatas seal viirusesse ka oma poja.

Põhja-Ameerika

Kanada

Kanada kinnitas oma esimese nakatunu leidmise esmaspäeval. Patsient on Wuhanis käinud mees. Kanada kahtlustab, et temaga reisil kaasas käinud abikaasal on samuti viirus.

USA

USA on kinnitanud viie nakatunu leidmise. Kõik nad tulid riiki Wuhanist. Kaks leiti Californias ning ülejäänud kolm Arizonas, Chicagos ja Washingtonis.

EUROOPA 

Prantsusmaa

Prantsusmaal, uue viirusega esimesena pihta saanud Euroopa riigis, on seni leitud kolm nakatunut. 

Üks inimene on haige Bordeaux's ja veel üks Pariisis. Viirus leiti ka kolmandal isikul, ülejäänud kahe lähedasel sugulasel.

Kõik kolm olid hiljuti reisinud Hiina ja nad on teistest inimestest eraldatud.

Saksamaa

Saksamaa kinnitas esimese nakatunu leidmise teisipäeval. Riigi lõunaosas Baieri liidumaas nakatunust sai esimene inimene, kes sai viiruse Euroopa pinnal teiselt inimeselt - Saksamaal eelmisel nädalal külas käinud Hiina kolleegilt, ütlesid ametnikud.

Tagasi üles