R, 8.12.2023

Lennufirmad tühistavad viiruse tõttu lende Hiinasse

Copy
British Airways peatas lennud Hiinasse.
British Airways peatas lennud Hiinasse. Foto: Steve Parsons/PA Wire/PA Images

Maailma lennufirmad hakkasid täna tühistama lende Hiinasse seoses murega  uue koroonaviiruse puhangu pärast, mis on nõudnud vähemalt 132 inimese elu. Lendude tühistamisest teatas ka Saksa lennufirma Lufthansa.

Teated lendude tühistamisest tulid pärast seda, kui riigid hakkasid Wuhani linnast oma kodanikke evakueerima. Umbes 11 miljoni elanikuga epideemia epitsentriks olev linn on pandud sisuliselt karantiini.

Aina enam riike, nende seas USA, Ühendkuningriik ja Saksamaa, soovitavad oma kodanikel Hiinasse reisimist vältida.

Ka Hiina ise ärgitas eile oma kodanikke välismaareisidest hoiduma, et haiguse levikut piirata. Seni on haigestumistest teatatud vähemalt 15 riigis.

Esimese suurema lennufirmana teatas lendude tühistamisest British Airways.

«Me palume klientidelt ebamugavuste eest andeks, aga meie klientide ja töötajate ohutus on meie prioriteet,» teatas firma.

Saksa lennufirma Lufthansa teatas kõikide oma lendude tühistamisest Mandri-Hiinasse kuni 9. veebruarini, seejuures tühistatakse ka tütarfirmade Swiss and Austrian Airlines lennud Hiinasse. Lufthansal on nädalas 73 Hiina lendu peamiselt Pekingisse ja Shanghaisse. 

Indoneesia lennufirma Lion Air Group, mis on lennupargi poolest Kagu-Aasia suurim, teatas, et peatab Hiina-lennud alates laupäevast tähtajatult.

Lendude peatamisest alates laupäevast teatas ka kolm Myanmari lennufirmat.

Hongkongi lennufirma Cathay Pacific piiras samuti lendude arvu, tuues põhjuseks vähese nõudluse ja Hongkongi valitsuse viirusetõrjeplaani.

Osa lendude peatamisest teatas ka Soome lennufirma Finnair. 

Paapua Uus-Guinea läks veelgi kaugemale ning teatas kolmapäeval, et ei luba kedagi Aasiast riiki sisse.

Wuhani linna on lõksu jäänud tuhandeid välismaalaseid. Riigid on üritanud oma kodanikke sealt turvaliselt evakueerida, kuid nad on silmitsi suurte logistiliste, meditsiiniliste ja bürokraatlike tõketega.

Kolmapäeval lahkus Wuhanist USA tšarterlend umbes 200 ameeriklasega pardal, nende seas konsulaartöötajad.

Veel 200 inimest olid Jaapani-lennul, mis maandus kolmapäeva hommikul Tokyos.

Lennuki pardal olid arstid, kes inimesi kontrollisid, kuid ametnike sõnul ei ole neil õiguslikku alust sundida karantiini inimesi, kelle proovid pole positiivsed. Siiski palutakse neil kodus püsida.

Teised riigid võtavad viiruse leviku tõkestamiseks karmimaid meetmeid. Austraalia evakueerib oma kodanikud Wuhanist Jõulusaarele, kus tavaliselt hoitakse asüülitaotlejaid.

Prantsusmaa paneb enda evakueeritud kodanikud kaheks nädalaks Pariisis karantiini.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles