Kõmulise Roman Polanski uus film kandideerib 12 Césarile

Copy
Roman Polanski.
Roman Polanski. Foto: AFP / Scanpix

Poola-Prantsuse vastuolulise režissööri Roman Polanski uus film "J'accuse" , eesti keeles "Ohvitser ja luuraja" juhib võitlust Prantsuse filmiauhindadele Césaritele.

Dreyfusi afäärist jutustav ajaloodraama on esitatud 12 Césarile, muu hulgas parima filmi, parima lavastaja ja meesnäitleja auhinnale.

Tal on 11 nominatsiooniga kannul Ladj Ly «Hüljatud» («Les Misérables»), mis kandideerib ka parima võõrkeelse filmi Oscarile. Kümnele auhinnale kandideerib Céline Sciamma «Põleva tütarlapse portree» («Portrait de la jeune fille en feu»).

Roman Polanski on alates 1978. aastast USA-s tagaotsitav ja Hollywoodis persona non grata. Ta tunnistas end 1977. aastal Californias süüdi ebaseaduslikus seksis alaealisega, kuid põgenes enne kohtuotsust Ühendriikidest.

Prantsuse filmiakadeemia direktor Alain Terzian ütles, et akadeemia ei tohiks filme auhinnates kõlbelisi seisukohti võtta.

Polanski sai augustis Veneetsia filmifestivalil «Ohvitseri ja luuraja» eest parima lavastaja auhinna ja kriitikute preemia. Prantsusmaal on filmil protestidest hoolimata suur kassaedu.

Mõned kinod on siiski feministide protestide tõttu sunnitud seansse ära jätma.

Filmi reklaamikampaania katkestati, kui prantsuse fotograaf, näitleja ja modell Valentine Monnier väitis, et Polanski vägistas ka teda 1975. aastal.

Polanski eitab kategooriliselt Monnier' ründamist.

Režissöör võrdles Veneetsias talle osaks saanud kohtlemist Dreyfusi afääri peatagelase, 19. sajandi lõpus Prantsusmaal spionaažis süüdistatud juudi soost sõjaväelasega.

Oscari nominatsiooni «Ohvitseril ja luurajal» ei õnnestunud saada.

Césarid antakse kätte 28. veebruaril.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles