Saksa medõde kahtlustatakse enneaegsete imikute mürgitamises

Lastehaigla Lõuna-Saksamaal Ulmis, kus üks medõde väidetavalt mürgitas viis ennetähtaegselt sündinud imikut.

FOTO: RALF ZWIEBLER / AFP / Scanpix

Saksamaal peeti kinni medõde, keda kahtlustatakse viie enneaegselt sündinud lapse mürgitamises morfiiniga, teatas politsei ja lisas, et lapsed jäid ellu.

Naine võeti kolmapäeval vahi alla, sest uurijad leidsid Lõuna-Saksamaal Ulmi ülikooli haiglas tema kapist rinnapiima sisaldava süstla ja morfiini jälgi, ütles Ulmi politseiülem Bernhard Weber ajakirjanikele.

Ühes palatis hoitud viiel vastsündinul vanuses ühest päevast ühe kuuni tekkisid 20. detsembri varahommikul ootamatult hingamishäired, rääkis Weger.

«Nende elu päästis üksnes personali kiire tegutsemine,» lisas ta.

Arstide sõnul ei tekitanud juhtum tõenäoliselt lastele jäävat kahju.

Vahi alla võetud noorele õele ei ole veel ametlikku süüdistust esitatud, aga Ulmi prokuröri Christof Lehri sõnul ootab teda süüdistus viies tapmiskatses.

Õde eitab laste mürgitamist.

Haiglatöötajad arvasid esialgu, et lapsed on saanud mingi nakkuse, aga uriinianalüüsiga see välistati. Seevastu näitas analüüs jälgi morfiinist, kuigi kahele lapsele ei olnud seda tugevat valuvaigistit välja kirjutatud.

Selle peale teavitas haigla politseid. Sündmuse ajal valves olnud personali kappide läbiotsimisel tuli välja rinnapiimaga täidetud süstal, mille analüüs näitas morfiinisisaldust.

Süüdistajad on veendunud, et õde tegutses ettekavatsetult ja arvestusega, et lapsed võivad surra.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles