Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Soome algkooli laste vanemad ähvardavad koolistreigiga

Klassiruum. Pilt on illustratiivne. FOTO: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Lõuna-Soomes Kirkkonummis asuva algkooli õpilaste vanemad ähvardavad koolistreigiga. Nende väitel valitseb koolis juba aastaid vägivallaõhkkond.

Vanemad rääkisid rootsikeelsele Yle-le anonüümselt, kuna tegemist on tundliku teemaga, ka kooli nime ei mainitud. Vanemate sõnul on koolis juba aastaid probleeme tapmisähvarduste, löömiste ja vaimse vägivallaga. 

Üks lapsevanem rääkis Helsingin Sanomatele, et tema arvates tekitab probleeme poiss, kes ründab raevupuhangute ajal ükskõik keda. Probleemne õpilane on väljaande andmetel suunanud oma vägivalla ühe noorema õpilase pihta.

Kiusatava tüdruku vanemad rääkisid, et probleemne õpilane oli lubanud kümme eurot igaühele, kes julgeb lüüa nende tütart näkku, soovitavalt nii, et «veri lendab». Osa vägivallajuhtumeid on ka filmitud ja neid jagatud Whatsapp-is.

Vanemate sõnul ei suhtu kool ega Kirkkonummi omavalitsus probleemi täie tõsidusega, osa lapsevanemaid kaalub viia oma laps teise kooli.

Lapsevanemad on rääkinud ka koolistreigi korraldamisest, kui kool või omavalitsus ei võta vastutust.

Kirkkonummi omavalitsuse haridusametnik Mikael Flemmich sõnas, et nii direktor kui ka kooli personal lahendavad probleemi koos ametivõimudega. «On selge, et kooli ülesanne on probleemiga tegeleda kohe, kui tuleb ilmsiks vägivald või kiusamine.»

Koolis toimunust on teavitatud Lääne-Uudenmaa politseid.

Tagasi üles
Back