Hiina lendude peatamine tekitab suure augu Finnairi kasumisse

Pilt on illustratiivne.

FOTO: AXEL SCHMIDT/AFP/Scanpix

Hiina koroonaviirus mõjutab Finnairi majandustegevust märgatavalt. Ettevõte on aastate jooksul ehitanud oma strateegia just Hiinasse suunduvatele lendudele, mis on nüüd kõik kuni veebruari lõpuni peatatud.

Finnair teatas eile, et kõik Mandri-Hiinasse suunduvad lennud lõpetatakse kuni veebruari lõpuni. Lendude lõpetamine algab alles nädala pärast, mis annab klientidele Aasias ja Euroopas piisavalt aega kodumaale naasta. Osa lendudest on tühistatud märtsi lõpuni.

Kuid lennud ei oleks täis olnud, isegi kui neid oleks jätkatud. Koroonaviiruse tõttu on reisimine Hiinasse ja Hiinast välja muutunud väiksemaks. Kuid turismikõrgaeg ei ole ka niisama käes.

«Hiina uusaasta järgsed nädalad on vaiksed ning nüüd eriti, kui rühmareisid Hiinast välja on keelatud,» sõnas Finnairi pressiesindaja Päivyt Tallqvist. Tema sõnul ei tehtud otsust lende tühistada vaid WHO otsusest kuulutada koroonaviirus ülemaailmseks tervisekriisiks. Finnairi lennud mujale Aasiasse ning Hongkongi jätkuvad.

Finnairi reisijatele makstakse Euroopa Liidu seaduste alusel hüvitist. Mida lähemal on väljumise aeg, seda suurem on hüvitis. Hüvitisi ei maksta, kui väljumiseni on üle kahe nädala.

Otsus lennud tühistada tekitab Finnairile peavalu, kuna suur hulk lennukeid jääb ilma kasutuseta. Tallqvisti sõnul tehakse nüüd lennukitele hooldus või leitakse neile muu kasutus. Osa lennukitest jääb siiski parklasse.

«Kindlasti näeb seal platsil seismas rohkem lennukeid kui tavaliselt,» ennustas Tallqvist. Finnairi aktsia oli reedel taas languses, kus ta on olnud alates nädala algusest.

Tagasi üles
Back