E, 25.09.2023

Iowa demokraatide eelvalimistel juhivad Buttigieg ja Sanders

Facebook
Comments
Pete Buttigieg.
Pete Buttigieg. Foto: BRENDAN MCDERMID/REUTERS

USA Demokraatliku Partei teisipäeval Iowas korraldatud eelvalimistel juhivad Pete Buttigieg ja Bernie Sanders, selgus esialgsetest tulemustest, kui kokku oli loetud 62 protsenti häältest.

South Bendi endine linnapea Buttigieg juhib 26,9 protsendiga delegaatidest. Teisel kohal on vasakpoolne senaator Sanders 25,1 toetusprotsendiga.

Sanders on siiski veidi ees puhtalt häälte arvuga.

Järgneb senaator Elizabeth Warren 18,3 protsendiga. Neljandaks on jäämas endine asepresident Joe Biden 15,6 protsendiga. Samuti vasakpoolsete vaadetega senaator Amy Klobuchar on saamas 12,6 toetusprotsenti.

Poliitikas varasemalt suhteliselt tundmatu Buttigieg kuulutas hämmastavat võitu.

«Need on küll alustavad tulemused, kuid seal on juba suurem osa valimisringkondadest ja nende põhjal me oleme esimesed,» kiitis poliitik.

«Mis iganes juhtub ka järgmiseks, see on vaieldamatu, et siin on tegemist hämmastava võiduga selle kampaania, kandidaadi, valimismeeskonna ja meie nägemuse jaoks,» ütles 38-aastane kandidaat toetajatele.

Demokraatlik Partei ei suutnud õigeaegselt avaldada Iowas toimunud presidendikandidaadi eelvalimiste esimese vooru tulemusi tulenevalt tehnilisest viperusest, mida president Donald Trump nimetas ebapädevuseks.

«Mitte miski ei toimi, täpselt nii nagu nad ka riiki juhtisid,» säutsus Trump.

Iowa Demokraatliku Partei ametnikud lükkasid esmaspäeval peetud valimiste tulemuste teatamise teisipäeva teise poolde, sest ametnikud asusid osa tulemuste lahknevuse tõttu hääletussedeleid käsitsi üle kontrollima.

«Ainus inimene, kes võib Iowas eile õhtul väga suurest võidust teatada on Trump,» lisas president.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles