Peking vastas inimeste raevu maandamiseks otsusega saata riigi korruptsioonitõrjekomisjoni ametnikud juhtunut uurima.
Kuid Hiinaga SARSi-epideemia ajal koos töötanud professor Ian Lipkini sõnul oleks varasem sekkumine aidanud nüüdset puhangut oluliselt piirata.
«See viirus kosus tasapisi ilma, et keegi teadis, et see olemas on,» lisas ta.
Kui karantiinimeetmed on olnud efektiivsed, siis peaks epideemia tipnema järgmise kahe nädalaga. Samas hoiatas ta, et nakatumiste arv võib taas tõusta, kui inimesed hakkavad tööle naasma.
«Kui piirangumeetmed olid piisavad või efektiivsed..., siis arvan, et hakkame nägema puhangu dramaatilist vähenemist Hiinas veebruari kolmanda nädala paiku,» lausus ta.
Lipkin lisas, et nakatumiste arvu aeglustumisele võib kaasa aidata ka ilma soojenemine.
Üleilmne hirm
Wuhan on muutnud riiklikud hooned meditsiinikeskusteks ning ehitas kaks uut välihaiglat.
Kuid Wuhani elaniku Chen Yipingi sõnul on tema 61-aastane ema uue viiruse sümptomitega raskelt haige ning ootab haiglas jätkuvalt voodikohta, sest ravi vajavaid inimesi on liiga palju.
Sel nädalal kinnitati saadi teada, et Hiina pinnal suri uude viirusesse ka esimene välismaalane, kelleks osutus ameeriklane. Ta suri Wuhanis.
Ainsad väljaspool Mandri-Hiinat viirusesse surnud on Filipiinidel hinge heitnud hiinlasest mees ja Hongkongis surnud 39-aastane mees.
Mitu riiki ei luba enam Hiinast tulevaid inimesi oma pinnale ning paljud suured lennufirmad peatasid lennud Hiina.
Air China teatas eile, et tühistab mõned oma USA-sse minema pidanud lennud. Lennufirma peatas muu hulgas lendamise marsruudil Peking-New York ja Peking-Washington.
Viirusega on pihta saanud ka kruiisitööstus. Jaapani rannikul oleval kruiisilaeval Diamond Princess on leitud 64 uude viirusesse nakatunut ning kõikidel reisijatel kästi püsida oma kajutites, et viirus kaugemale ei leviks.