Koroonaviiruse ohvrite ja nakatunute arv tegi hirmutava hüppe

Vietnamis pandi koroonaviiruse COVID-19 tõttu karantiini 10 000 elanikuga kommuun.

FOTO: Nhac Nguyen/afp/scanpix

Eile suri uue Hiina koroonaviiruse tagajärjel 242 inimest, mis on suurim ühel päeval hukkunute arv alates epideemia puhkemisest. Lisaks avastati haigus veel 14 840 inimesel, mis ei anna alust arvata, et haiguspuhang on pidurdumas.

Kokku on koroonaviiruse COVID-19 puhang nõudnud Hiinas üle 1350 inimese elu ja haigus on diagnoositud ligi 60 000 inimesel. 48 206 haigestunut elavad haiguse epitsentris Hubei provintsis.

Haiguspuhangule pole suudetud panna piiri ja seepärast jäid eile ametist ilma nii Hubei provintsi kui ka Wuhani linna kommunistliku partei peasekretär. Nädala alguses jäid tööst ilma paljud Hiina tervishoiuametnikud.

Maailma Tervishoiuorganisatsioon (WHO) hoiatas, et kuigi varem on avaldatud lootust, et haiguspuhang on saavutamas oma haripunkti, siis hetkel on liiga vara kuulutada võitu haiguse üle. «On liiga vara ennustada, kas praegu on haiguse alg-, kesk- või lõppfaas,» ütles WHO esindaja Michael Ryan.

Ulatuslik karantiin

Täna teatasid Vietnami võimud, et koroonaviiruse tõttu pannakse karantiini 10 000 elanikuga kommuun. «13. veebruari seisuga jõustame kiireloomuliselt isolatsiooni ja karantiini Son Loi kommuuni epideemiaalal,» teatas terviseministeerium. «Ajaks määrati 20 päeva.»

Vietnamis on seni kinnitust leidnud 16 COVID-19 juhtumit, nendest kuus Son Loisi, kommuunis, mis hõlmab mitut küla.

Hanoi lähistel asuvate külade karantiin on esimene suurem karantiin väljaspool Hiinat pärast viiruse tuvastamist eelmise aasta lõpus.  

Täna seati piirkonna ümbrusesse kontrollpunktid, teatas AFP. Terviseametnikud pihustavad kontrollpunkte läbivaid autosid desinfitseeriva vedelikuga.  

Võimud on juba andnud korralduse Son Loi elanikele suuremaid kogunemisi vältida. 

«Mõju elule on olnud väga halb,» ütles üks külaelanikest, kelle sõnul töötab suur arv neist ehitajate ja remondimeestena. «Me ei saa nüüd väljuda ja isegi, kui saame, ei võta kliendid meid enam sama hästi vastu.»

Sõjaaja meetmed

Hiina kehtestas juba paari nädala eest karantiini mitmes Hubei piirkonnas, tõkestades umbes 56 miljoni inimese liikumist eesmärgiga pidurdada viiruse levikut. 

Nüüd teatati, et järgmised 14 päeva kehtivad Shiyani linnas sõjaaja kontrollimeetmed, mille hulka kuulub kõikide hoonete sulgemine. See tähendab, et kodudest võivad lahkuda ja tänavatel liikuda vaid haiguspuhanguga võitlevad inimesed.

Inimesed, kes kodudest lahkumise keeldu eiravad, vahistatakse.

Karmid meetmed kehtestati pärast seda, kui piirkonnas tuvastati vaid ühe päeva jooksul uus koroonaviirus 137 inimesel.

Turistid hädas

Jaapanis Yokohama sadamas karantiinis oleval kruiisilaeval Diamond Princess diagnoositi eile koroonaviirus veel 44 inimesel, seega on laeval kokku 218 haigestunut.

Kruiisilaev MV Westerdam sai viimaks loa siseneda Kambodža sadamasse. Laev rohkem kui 2200 reisija ja meeskonnaliikmega pardal seilas kaks nädalat leidmata riiki, mis lubaks laeval enda sadamasse sõita. Seni pole pardal tuvastatud ühtegi koroonaviirusesse nakatunut.

Austraalia pikendas veel nädala võrra Hiinast saabuda soovivatele turistidele juba 14 päeva kehtinud reisikeeldu.

Tagasi üles
Back