iDeal kampaania

Zelenskõi: Ukraina konflikti ei saa arutada Kiievi selja taga

Ukraina president Voldõmõr Zelenskõi Müncheni julgeolekukonverentsil 15. veebruaril 2020.

FOTO: AFP / Scanpix

Ida-Ukraina sõja lõpetamise küsimusi, sealjuures okupeeritud territooriumide tagastamist Ukraina keskvõimule, ei tohiks arutada ilma Ukrainat teavitamata, ütles laupäeval president Volodõmõr Zelenskõi. 

«Ma olen alati olnud natuke solvunud, hoolimata mitme riigi abi suurusest meile antud olukorras ja majanduslikus seisus ja riigi reformimisel, kui nad hakkavad Ukrainast rääkima, küsimusi lahendama kuskil meie selja taga. See on nagu see plaan, millest sa rääkisid algusest peale ja mis on minu suhtumine sellesse. Münchenis leiti uus plaan, kuidas lahendada sõda Ida-Ukrainas. Ja mis meist? See on meie sõda. Ma tahan teile meelde tuletada, et te võite meilt küsida,» ütles Zelenskõi arutelu ajal Müncheni julgeolekukonverentsil. 

Peamine prioriteet on «meie iseseisvus, meie poliitika, iseseisev riik ja visioon, kuidas seda olukorda lahendada,» lisas ta. 

Raport pealkirjaga «Kaksteist sammu Ukraina ja euroatlandi regiooni suurema julgeoleku poole» ei ole enam Müncheni julgeolekukonverentsi kodulehel kättesaadav, märkas reedel Interfaxi korrespondent.

Dokument sisaldas Ukraina-Vene konflikti lahendamise ettepanekuid.

Pärast kodulehele ülespanekut kritiseerisid seda Atlandi Nõukogu eksperdid, kelle sõnul esitavat see Venemaa seisukohti. Ukraina välisministeerium teatas, et selle dokumendi punktid ei ole korrelatsioonis Ukraina ametliku seisukohaga. 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles