Suurbritannias möllab torm, kaks inimest on surma saanud

Tormituuled lõõtsuvad ka Londonis.

FOTO: Reuters / Scanpix

Suurbritannias möllab torm Dennis, piitsutades tuuleiilidega linnu ja külasid ning kallates alla nii palju vihma, et Wales ja Šotimaa võimud hoiatavad eluohtlike üleujutuste eest.

Ilmateenistus andis tänaseks Inglismaal, Šotimaal ja Walesis 250 tulvahoiatust.

Atlandi põhjaosas ja Põhjamerel on tõusnud hiidlained, millest laupäeval toodi Inglismaa idarannikul välja kaks uppunut.

Üks ohver leiti merest Kenti rannikul, teine kukkus Margate'i lähedal naftaplatvormilt merre.

Lõuna-Walesis hoiatatakse Neathi jõe tulvade eest ning kohaliku meedia teatel tõusis Pontypooli linnas Taffi jõgi üle kallaste.

Kagu-Walesis Tredegaris sadas ööpäeva jooksul maha 105 mm vihma, Walesi rannikul Aberdaronis mõõdeti tuuleiilide kiiruseks 40 meetrit sekundis.

Tormituule tõttu on tühistatud sajad lennud ja tulvad on korduvalt peatanud rongiliikluse.

Liikluskaoses on tuhanded reisijad, sest Briti koolides algas talvevaheaeg ja inimesed sõitsid nädalavahetuseks perekonniti puhkama.

Sõjavägi on saatnud sõdurid appi tormikahjusid likvideerima, teatas BBC. 

Kaitseministeeriumi teatel aitab 75 sõdurit Põhja-Inglismaal Lääne-Yorkshire's tulvatõkkeid ehitada ja 70 reservväelast on valmis samuti vajaduse korral appi minema.

Rootsi uudisteagentuuri TT andmetel on torm jõudnud ka Rootsi läänerannikule. Ilmateenistus hoiatab, et piirkonnas võib sadada kuu normi jagu vihma.

Göteborgi piirkonnas on juba rongiliiklus ositi katkenud. Teedel on murdunud puid

Tagasi üles
Back