iDeal kampaania

USA evakueeris oma kodanikke viirusest haaratud ristluslaevalt

Buss saabus Jaapanis Yokohama sadamas karantiinis oleva kruiisilaeva Diamond Princess juurde.

FOTO: ISSEI KATO/REUTERS/Scanpix

USA lennutas esmaspäeval oma kodanikud uuest koroonaviirusest haaratud ristluslaevalt Jaapanis kodumaale; teised riigid valmistuvad järgima Ühendriikide eeskuju.

Surmajuhtumite arv tõve epitsentris Hiinas ületas esmaspäeval 1700 piiri. 

Üle kogu Hiina on Covid-19 viirusega nakatunud üle 70 500 inimese ning maailm üritab haiguse levikut kontrolli alla saada. 

Suurim kolle väljaspool Hiinat ongi Yokohamas ankrus seisev kruiisilaev Diamond Princess, kus nakkusjuhtumite arv on kiiresti kasvanud 355-ni sellest hoolimata, et reisijad on 14-päevase karantiini ajaks oma kajutitesse suletud. 

Mitmed riigid pole rahul viisiga, kuidas Jaapan selle alusega on ümber käinud. Oma kodanike evakueerimist Diamond Princessilt plaanivad Washingtoni eeskujul veel Kanada, Austraalia, Itaalia, Iisrael ja Hongkong. 

Esmaspäeva varahommikul võtsid pealaest jalatallani kaitseriietuses juhtidega bussid ameeriklastest reisijad pärast passikontrolli läbimist laevalt peale ja toimetasid lennukitele. Mingit tervisekontrolli selles etapis läbi ei viidud. 

USA suursaatkond Jaapanis kinnitas, et kaks lennukit on Jaapanist teel Ühendriikidesse. Pardalviibijatel seisab ees 14-päevane karantiin USA pinnal. 

Osa laeval olevaid ameeriklasi siiski tõrjus valitsuse pakkumise, olles juba niigi laeval pea kaks nädalat karantiinis olnud. 

«Mu tervis on korras. Ja mu kahenädalane karantiin läbi saamas. Miks ma peaksin tahtma minna bussi koos inimestega, kes võivad olla nakatunud,» kirjutas Twitteris laeval koos abikaasaga viibinud advokaat. 

Nelikümmend ameeriklasest reisijat aga andis laeval viiruse suhtes positiivse proovi ja toimetati kiiresti Jaapani haiglatesse. Seni pole teada, kas nad on arvestatud 355 teadaoleva nakatunu hulka Diamond Princessil. 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles