Prokurör ei kuuluta Olof Palme mõrva lahendamist enam enesekindlalt

Krister Petersson, juhtivprokurör.

FOTO: Stina Stjernkvist/TT/TT NEWS AGENCY/Scanpix Baltics

Juhtivprokurör Krister Petersson teatas hiljuti Rootsi rahvusringhäälingule, et Palme mõrv on peaaegu lahendatud. Täna siiski tundub, et mõrvari nime avaldamist pole mõtet oodata.

Meediamajad üle maailma kihevile ajanud teave ei ole siiski kinnitust saanud. Kui eile vihjas prokurör kaasuse edukale lõpetamisele, siis kolmapäeval rõhutas ta meediale, et ta tegelikult plaanis nelja kuu pärast lihtsalt midagi teatada, vahendas Ringvaade.

Anu Kaupmees, Eesti ajakirjanik Rootsis, usub, et midagi väga suursugust oodata ei ole mõtet ja tõenäoliselt on leitud tõendusmaterjale esemete näol. «Mida tal võib olla niisugust, mille peale seni keegi pole tulnud?» arutleb ta. «Kuid samas kardetakse, et see lõppeb sellega, et tapja on juba surnud,» lisab ajakirjanik. Tema sõnul on juristid arutlemas, kas surnule on võimalik süüdistust määrata. 

Olof Palme mõrvati 1986. aastal, mil ta oma abikaasaga kinost väljus. Tol ajal ei olnud ihukaitsjad niivõrd levinud kui täna, mistõttu Palme viibis linnatänavatel kaitseta. Mõrvarit pole tänini leitud, ometi on ligi sada inimest bluffinud ja end süüdi tunnistanud. Lisaks neile on olnud mitmeid kahtlusaluseid ja vahistatuid. 

Tagasi üles
Back