iDeal kampaania

Saksa tulistajal kahtlustatakse paremäärmuslikku tausta
Uuendatud 11.56

Ründaja tappis eile Saksamaal kümme inimest. Üks rünnakupaik oli Arena Bar & Cafe Hanaus.

FOTO: THOMAS LOHNES/AFP/Scanpix

Saksamaal Hanaus sai eile hilisõhtul kahes tulistamises surma kümme ja haavata viis inimest. Ründaja leiti oma kodust surnuna.

Esimene tulistamine leidis aset Hanau kesklinnas kell 22 ühe vesipiibubaari ees. Pealtnägijate sõnul kuulsid nad umbes tosinat lasku.

Ründaja põgenes seejärel autoga. Teine tulistamine leidis aset Kesselstadti linnaosas teise vesipiibubaari «Arena Bar» juures. Baari peamine klientuur koosnes kurdi päritolu inimestest.

Kohaliku meedia teatel sai esimeses tulistamises surma kolm ja teises viis inimest. Vähemalt viis inimest sai raskelt haavata, hiljem suri üks vigastatu haiglas.

Ründaja oli Saksa kodanik, kellele oli väljastatud relvaluba. Isiku autost leiti padrunisalvesid ja relvaajakirjasid.

Võimud usuvad, et 43-aastane mees naases pärast tulistamist koju ja lasi ennast maha. Kahtlusalune leiti oma 72-aastase ema surnukeha kõrvalt. Mõlemad olid surnud kuulihaava tõttu.

Koos ründajaga suri 11 inimest, veel üks inimene on tõsises seisus haiglas.

Uurimise on üle võtnud riiklik prokuratuur, mis märkis, et ründajal kahtlustatakse paremäärmuslikku tausta.

RTL-i teatel jättis ründaja maha kirja ja video. Politsei sõnul teisi kahtlusaluseid ei ole.

Kantsler Angela Merkel mõistis hukka Saksa ühiskonnas leviva vaenu ja rassismi, mis oli ilmselt ajendiks Hanau vesipiibukohvikutes toimunud rünnakule.

«Rassism on mürk, vihkamine on mürk ning see mürk eksisteerib meie ühiskonnas ja on juba liiga paljude kuritööde põhjuseks,» ütles Merkel ajakirjanikele.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles