iDeal kampaania

Venemaa toetab meedia väitel Sandersi valimiskampaaniat

USA demokraatide presidendikandidaadiks pürgiv senaator Bernie Sanders Las Vegases 21. veebruar 2020.

FOTO: Reuters / Scanpix

Venemaa toetab USA meedia väitel vasakpoolsete vaadetega demokraadi Bernie Sandersi valimiskampaaniat.

Ajalehe Washington Post andmetel on võimuesindajad informeerinud Sandersit kahtlustest, et Venemaa üritab toetada tema kampaaniat mõjutamaks demokraatide eelvalimisi.

Esialgu on küll ebaselge, milles see toetus täpsemalt väljendub.

Vermonti senaator Sanders ütles reedel meediale, et kuulis taolisi väiteid juba umbes kuu tagasi. Poliitiku sõnul on igasugused Venemaa mõjutusüritused täiesti lubamatud.

«Erinevalt Donald Trumpist ei pea ma Vladimir Putinit heaks sõbraks. Ta on autokraatlik kõrilõikaja, kes üritab hävitada demokraatiat ja eriarvamusi Venemaal,» seisis Sandersi avalduses.

«Mind siiralt ei huvita, keda Putin tahab presidendiks. Minu sõnum Putinile on selge. Hoia eemale USA valimistest ja presidendiks saades kavatsen ma tagada, et ta seda ka teeb,» jätkas senaator.

Poliitik andis mõista, et Venemaa väidetav mõjutamine on võinud ilmneda sotsiaalmeedias, kus end Sandersi toetajateks nimetavate isikute üle on kurdetud, et need suhtuvad vaenulikult teistesse demokraatide kandidaatidesse.

«Nad üritavad külvata Ameerikas kaost ja viha,» ütles Sanders Californias ajakirjanikele.

Ajalehed New York Times ja Washington Post kirjutasid ühtlasi, et väidetavast mõjutamisest on informeeritud ka president Donald Trumpi.

Trumpi hinnangul on tegemist demokraatide järjekordse hämamiskampaaniaga.

«Veel üks demokraatide kongressis algatatud valeinformatsioonikampaania, milles väidetakse, et Venemaa eelistab mind igale teen-mitte-midagi demokraadist kandidaadile, kes pole siiamaani, pärast kahte nädalat, suutnud lugeda ära oma eelvalimiste hääli Iowas,» ütles Trump.

«Nõiajaht number 7,» kirjutas Trump suhtlusvõrgustikus Twitter.

Venemaa presidendi Vladimir Putini eestkõneleja Dmitri Peskov nimetas informatsiooni tavapärasteks luuludega avaldusteks, mis saavad hoogu valimiste lähenedes. Peskovi sõnul pole väidetel mingit pistmist tõe või päriseluga.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles