Osal iisraellastest ja palestiinlastest palutakse end karantiini panna

Üks ruumidest, kuhu Hiinast tulnud iisraellased paigutatakse.

FOTO: HEIDI LEVINE/AFP/Scanpix Baltics

Iisraeli ja Palestiina tervishoiuvõimud palusid laupäeval inimestel, kes on olnud hiljuti tihedas kontaktis rühma Lõuna-Korea turistidega, ennast karantiini panna.

Palve esitati, kui Lõuna-Korea oli teavitanud Iisraeli, et üheksa inimest nädal aega Iisraelis ja Läänekaldal ringi sõitnud turismirühmast andis uue viiruse suhtes positiivse proovi. Turistid said diagnoosi koju jõudes. 

Iisraeli meedia teatas samal ajal, et laupäeval Ben Gurioni lennuväljal maandunud Lõuna-Korea reisilennuk saadetakse tagasi Souli, kui 12 selle pardal olevat iisraellast on evakueeritud ja karantiini pandud.

Iisraeli tervishoiuministeerium teatas, et uurib, kas Korea turistid võisid Iisraelis viibides viirust edasi kanda.

Ministeerium avaldas nimekirja paikadest, mida turistid külastasid, sealhulgas kirikuid Jeruusalemmas ja teistes linnades, ning ärgitasid rühmaga tihedas kontaktis olnud inimesi teavitama ministeeriumi ning end 14 päevaks karantiini panema. Samasuguse hoiatuse edastas Palestiina tervishoiuministeerium. 

Reedel teatas Iisrael viiruse tuvastamisest Jaapanis ristluslaeval olnud reisijal, kes 11-liikmelise iisraellaste rühmaga koju lennutati. Tegemist on esimese kinnitatud nakkusjuhtumiga Iisraelis. Teised on karantiinis.

Veel kolme laeval nakkuse saanud iisraellast ravitakse Jaapanis. 

Palestiina aladel ei ole seni ainsatki uue viirusega nakatumise juhtumit tuvastatud. 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles