Prokurör: meil on MH17 juhtumis pealtnägijaid

Mänguasjad lennu MH17 allatulistamise koha juures. FOTO: ANTONIO BRONIC/REUTERS/Scanpix

Hollandi prokuratuur teatas, et Ida-Ukraina separatistide alade kohal alla tulistatud Malaysia Airlinesi lennu MH17 juhtumis on leitud pealtnägijaid.

«Ma ütleksin, et meil on pealtnägija. Ja kui palju, seda ma ei öelnud,» lausus 298 inimese surmaga lõppenud juhtumi uurimist juhtiv prokurör Fred Westerbeke intervjuus CBS Newsi saatele «60 minutit».

Kuigi Westerbeke ei avalikustanud pealtnägija isikut, väitis «60 minuti» reportaaž, et MH17 allatulistamise koha lähedal olnud külaelanikud annavad täiendava portsu asitõendeid.

Uurijate sõnul tulistati reisilennukit tabanud rakett välja Venemaalt Ida-Ukrainasse transporditud raketisüsteemist. Venemaa eitab süüdistusi.

Vene välisministeeriumi kõneisik Maria Zahharova sõnul on «60 minuti» raport tülgastav. «Nad on muutnud tragöödia farsiks,» kirjutas Zahharova Facebookis.

Westerbeke süüdistas «60 minuti» intervjuus Vene ametnikke MH17 juhtumis koostööst keeldumises.

«Mida nad oleksid pidanud tegema, on meile kogu vajaliku informatsiooni ja asitõendite andmine,» lausus prokurör. «Nad oleksid pidanud koostööd tegema, mida nad ei ole kunagi teinud.»

9. märtsil kuulab Hollandi kohus kolmele Vene ja ühele Ukraina kahtlusalusele esitatavaid süüdistusi. Arvatavasti ei ilmu Vene kodanikud kohtusse, sest Venemaa keeldub oma kodanikke välja andmast.

Tagasi üles
Back