Täna kuulutati välja maailma pressifoto konkursi nominendid – aasta parima foto tiitlile kandideerivad jäädvustused Etioopia lennuõnnetusest, protestidest Alžeerias ja Sudaanis, sõjast Süürias, migrantide saatusest Euroopas ning relvaärist maailmas.
63. maailma pressifoto konkursile (World Press Photo Contest) laekus 73 996 fotot 125 riigi kokku 4282 fotograafilt.
Eri kategooriates nomineeritud tööde sekka jõudsid 44 piltniku tööd 24 riigist: Alžeeriast, Austraaliast, Valgevenest, Belgiast, Kanadast, Taanist, Etioopiast, Prantsusmaalt, Saksamaalt, Ungarist, Iirimaalt, Itaaliast, Jaapanist, Leedust, Mehhikost, Poolast, Peruust, Venemaalt, Lõuna-Aafrika Vabariigist, Lõuna-Koreast, Hispaaniast, Türgist, Ühendkuningriigist ja Ameerika Ühendriikidest.
Kõige olulisemle auhinnale, aasta pressifoto tiitlile kandideerib kuus tööd, mille puhul tõstis žürii esile piltnikke, kelle loomingulisus ja oskused aitasid jäädvustada ja anda edasi sündmusi ning probleeme, mis kätkesid möödunud aasta olulisemaid arenguid.
Lisaks aasta pressifotole selgitatakse välja aasta parim fotojutustus ning võitjad järgnevates alamkategooriates: tänapäeva probleemid, uudisfoto, sündmusfoto, pikaajalised projektid, loodus, keskkond, portree ja sport.
Võitjad selguvad 16. aprillil Amsterdamis toimuval auhinnatseremoonial.
AASTA PRESSIFOTO NOMINENDID
«Sugulane leinamas lennu ET 302 õnnetuse ohvrit»
Mulugeta Ayene, Etioopia, Associated Press
10. märtsil 2019 toimunud õnnetuses hukkus 149 lennuki pardal olnud reisijat ja kaheksa meeskonnaliiget. Ethiopian Airlinesi lend oli teel Addis Abebast Keenia pealinna Nairobisse ning õnnetuse järel jäeti maapinnale kõik Boeing 737 MAX 8 tüüpi õhusõidukid.
«Kokkupõrge politseiga valitsusvastasel meeleavaldusel»
Farouk Batiche, Alžeeria, Deutsche Presse-Agentur
Ulatuslikud meeleavaldused lahvatasid Alžeerias 16. veebruaril 2019, kuus päeva pärast seda, kui põdur ja eakas Abdelaziz Bouteflika teatas, et kavatseb kandideerid viiendaks ametiajaks presidendiks – tolleks hetkeks polnud riigipea juba pikka aega avalikkuse ette ilmunud ning inimestel polnud aimugi, kas ta üldse on teovõimeline.