Kreeka saartel streigitakse uute põgenikelaagrite vastu

Kokkupõrked meeleavaldajate ja Kreeka märulipolitsei vahel.

FOTO: ARIS MESSINIS/AFP/Scanpix

Kreeka Lesbose, Chiose ja Samose saartel toimub täna üldstreik uute põgenikelaagrite ehitamise vastu.

Lesbosel Mantamadose linnas seisavad meeleavaldajad teist päeva silmitsi märulipolitseiga. Mantamadose lähedusse on kavas rajada laager kuni 7000 inimesele.

Väike protestijate rühm pildus politseinikke kividega, nood vastasid pisargaasi ja paukgranaatidega.

«Me oleme sõjaolukorras. (Politseil) on relvad, meil on süda ja hing,» ütles kohalik preester isa Stratis.

Lesbose saare elanikud pildusid märulipolitseinike kividega.

FOTO: ARIS MESSINIS/AFP/SCANPIX

Piirkonna võimud on kuulutanud välja 24-tunnise streigi, sest nad ei ole nõus valitsuse kavaga ehitada praeguste ülerahvastatud põgenikekeskuste asemele uued laagrid.

Lesbose, Samose, Chiose, Lerose ja Kosi laagrites on kokku 38 000 migranti, ehkki ametlikult on neis ruumi vaid 6200-le.

Saarlased on juba kaua kurtnud, et tuhandete asüülitaotlejate kohalolek on turva- ja terviseoht. Nad on vastu uute laagrite ehitamisele.

Meeleavaldused Lesbose saarel. 

FOTO: Michael Varaklas/AP/Scanpix

Juulis ametisse astunud konservatiivne valitsus on teatanud, et Lesbose, Samose ja Chiose laagrid suletakse sel aastal ning nende asemele rajatakse juba 2020. aasta keskpaigaks uued ja väiksemad keskused.

Pärast nädalaid kestnud tulutuid kõnelusi kohalike võimudega otsustas peaminister Kyriákos Mitsotákis läinud nädalavahetusel, et ehitus algab kohalike vastumeelest hoolimata. 

Esmaspäeval saabusid Lesbosele ja Chiosele ehitusmasinad ja sajad märulipolitseinikud, kelle ülesanne on protestijad ehituselt eemal hoida.

Tagasi üles