Hongkongis võeti koeralt positiivne koroonaviiruse proov

  • WHO kinnitas, et koeralt saadi «nõrk positiivne» tulemus

WHO eriolukordade tehniline juht doktor Maria Van Kerkhove sõnul on koera testi tulemus näitab nõrgalt positiivset, mis tähendab, et leiti madala tasemega koroonaviirust.

FOTO: ALY SONG/REUTERS/Scanpix Baltics

Hongkongi koer andis positiivse proovi Covid-19 viiruse suhtes, mis on tapnud vähemalt 2859 inimest üle maailma viimase kahe kuu jooksul, teatas Maailma Terviseorganisatsioon (WHO). 

WHO eriolukordade tehniline juht doktor Maria Van Kerkhove sõnul koera testi tulemus näitab nõrgalt positiivset, mis tähendab, et leiti madala tasemega koroonaviirust. 

Hongkongi teadlased pole aga kindlad, kas koer on päriselt nakatunud või korjas ta üles mõnelt saastunud pinnalt bakteri, selgitas Van Kerkhove. 

«Me teeme koostööd nendega, et mõista tulemusi, teada, milliseid järgnevaid analüüse teadlased tegema asuvad ning loomulikult mõista, kuidas nad hakkavad ravima loomi,» lausus Van Kerkhove. 

Väidetavalt kuulub koer 60-aastasele naisele, kellel avastati Covid-19 sümptomid 12. veebruaril ning hiljem näitasid koroonaviiruse testi tulemused, et tal on see. 

Hongkongi valitsus võttis ettevaatusabinõuna vastu, et kõik kassid, koerad ning teised koduloomad, kelle peremehed põevad Covid-19t, korjatakse kokku ning viiakse määratud looma hooldepaika karantiini ning veterinaari jälgimise alla. Hongkongi teadlaste sõnul pole loomal ühtegi koroonaviiruse sümptomit. 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles