Taliban tappis 20 Afganistani sõdurit ja politseinikku
Täiendatud kell 11.38

Talibani võitlejad USA-ga sõlmitud rahulepet tähistamas.

FOTO: AFP / Scanpix

Islamiliikumine Taliban tappis reas rünnakutes ööl vastu tänast vähemalt 20 Afganistani sõdurit ja politsenikku, ütlesid valitsusametnikud vaid mõni tund pärast seda, kui USA president Donald Trump oli teatanud «väga heast» telefonivestlusest mässuliste poliitilise liidriga. 

«Talibani võitlejad ründasid vähemalt kolme armee eelposti Kunduzi provintsi Sahibi piirkonnas, tappes kümme sõdurit ja neli politseinikku,» lausus provintsinõukogu liige Safiullah Amiri. 

Talibid ründasid teisipäeva hilisõhtul politseinikke ka Uruzgani provintsis, teatas kuberneri kõneisik Zergai Ebadi AFP-le. «Kahjuks sai kuus politseinikku surma ja seitse vigastada.»

Talibite rünnakud on sagenenud pärast ajutise relvarahu lõppemist, mis eelnes laupäevase kokkuleppe sõlmimisele USA ja Talibani vahel 18 aastat kestnud relvakonflikti peatamiseks. 

USA president Donald Trump ütles Washingtonis teisipäeval, et tal on «väga head» suhted Talibani poliitilise juhi mulla Baradariga, sealjuures pidasid nad Talibani väitel 35 minuti pikkuse telefonivestluse. 

Tagasi üles